| anonim_4396 a întrebat:

Hei:*

am nevoie de niste sfaturi...

Acum ceva timp m-am despartit de prietenul meu (Cca 2 luni) si am ramas prieteni, insa de curand ma ia la misto si m-a certat cu el. Timp de o saptamana nu vorbim, insa eu vreau sa ramanem prieteni. Tin la el mult ...mai ales ca prieten.si nu stiu ce sa fac...
avand in vedere ca la scoala imi trage niste figuri ucigatoare ...si nu stiu.simt ca ceva nu merge... Poate nu ma mai place si vrea sa stam departe ca sa nu ma placa iar.sau ***. nu stiu. :-| toti imi zic sa vb cu el si sa ramanem prieteni, dar de ce eu? adica el ma ia la misto si eu sa ma duc sa ma impac cu el.oh go on
funda:*

2 răspunsuri:
| BeYourOwnMaster a răspuns:

Poi.poate face asa pentru ca el nu ar vrea sa fiti numai prieteni, poate mai tine la tine f mult si cand a auzit ca vrei sa fi-ti doar prieteni, i-a picat prost.Bineinteles,asta in cazul in care u te-ai fi despartit de el. Daca el s-a despartit de tine si tot el face asa parerea mea e ca vrea sa se indeparteze de tine cat mai mult, sa te tina departe probabil pentru ca atunci cand te vede ii tot vin in minte clipele petrecute impreuna.Sau este posibil sa isi fi facut alta prietena si nu vrea sa mai aiba nici-o tangenta cu tine.Hmm.cum a zis si @Claudiu, trebuie sa vb u cu el si sa il faci sa inteleaga ca vrei sa fiti doar prieteni pe viitor, pentru ca nu poti uita asa de usor o relatie care si-a pus amprenta asupra ta.Si da, baietii sunt orgoliosi. uneori prea multwinkingSper ca te-am ajutat.papa:*:*

| claudiu_1345 a răspuns:

De obicei baietii sunt mai orgoliosibig grin asa ca daca vrei sa ramaneti prieteni tu trebuie sa vorbesti cu elhappy