| Kanpeki a întrebat:

Hey. Imi place de o fata dar ea vrea sa fim doar prieteni si nimic mai mult si in ultima vreme chestia asta ma afecteaza destul de tare. Cum as putea face sa o uit? Intr-un fel nu as vrea sa stric prietenia dar in acelasi timp ma gandesc ca mi-ar fi greu sa ramanem prieteni pentru ca m-as gandi tot mai mult la ea. Deci ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| lauraaaaaaaa33 a răspuns:

Spune i ca doar prieteni nu puteti fi pentru ca te afecteaza si asta o va pune pe ganduri pentru ca daca sunteti prieteni buni iti va acorda o sansa pentru ca nu ar vrea sa te piarda si daca iti va acorda acea sansa ai grija sa nu o irosesti, succes!winking

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca vei ramane prieten cu ea iti va fi imposibil s-o uiti. Trebuie sa te distantezi macar o perioada pana-ti trec sentimentele iar apoi puteti incerca sa fiti din nou prieteni daca vrei neaparat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa parerea mea nu poate sa existe prietenie foarte buna intre baiat si fata fara ca unul din ei doi sa nu aiba sentimente. Mai sunt destule fete, nu iti face griji.

| chitaramea a răspuns:

Eu zic sa o lasi sa se gandeasca acum dupa ce i.ai spus ce aveai pe suflet. Probabil nu s.a gandit pana acum sa fiti impreuna sau probabil a fost luata prin surprindere si nu a stiut cum sa reactioneze. Nu o forta o fata stresata de un baiat indragostit de ea pentru care nu simte nimic uraste acest lucru asa ca lasa.i spatiu si timp de gandire si nu uita sa pastrezi legatura cu ea ca prieteni nu o face sa creada ca stai cu ea doar ca sa fiti impreuna ci o faci pentru ca o apreciezi pentru felul cum gandeste, pentru prietenia adevarata etc. BAFTA!