| Matei4 a întrebat:

Daca urmeaza sa intretin un contact sexual ar trebui sa ma rad in zona intima?(sunt baiat)

36 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In acest sens poti face ce vrei, desi nu sunt de acord cu rasul. Conteaza mai mult, cum stii sa folosesti instrumentul si, mai ales igiena. Degeaba esti ras la puță daca mirosi a transpiratie de la coltul strazii. E doar un exemplu.

| Adry05 a răspuns:

Normal ca da, e gretos parul in zonele alea si la femei si la barbati.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nevoie sa te razi, pentru ca te vei irita dupa aceea, dar poti sa-l mai scurtezi cu foarfeca.
Nu uita inainte de sex, este extrem de importanta igiena locala: spalatul cu apa calda si sapun al organului, chiar si prin faldurile lui, eliminand orice miros sau secretie

| corbulalbrosu a răspuns:

NU. Acest aspect nu are nicio relevanta in calitatea actului sexual ce urmeaza a fi intretinut. Igiena zonei pubiene atat masculine cat si feminine consta si se mentine sprin spalarea cu apa si sapun ori diferite geluri etc. si nu prin raderea parului pubian. Mai ales daca nici nu manifesti inclinatii ori tendinte comportamentale caracteristice celor din categoria... gay. laughing

| mihai69 a răspuns:

Nu e musai, dar:
- penisul pare ceva mai mare dacă nu răsare dintr-un tufiș;
- fetele vor fi mai dispuse la o felație dacă nu se tem că vor avea vreun fir de păr pe „acadea";
- inclusiv igiena intimă e mai simplă și mai eficientă pe un teritoriu defrișat.

| Andreeush a răspuns:

E decizia ta dacă te razi sau nu.
Importantă e igiena.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Femeile răspund da, bărbații nu laughing amuzant.

| Plato a răspuns:

In sfarsit un raspuns decent de la dl. Albrosu.

Exact cum a spus si el, nu e vital si crucial. Altele conteaza mult mai mult.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Eu zic să lași femeile să răspundă la întrebarea asta.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Mai du-te tu sfătosă.

Normal ca toate-s cu "Da", ca pe net e usor sa te dai diva de oras. laughing
Dupa aia, cand se spala pe dinti cum zice Hecate, cum e cu doamna?

Cum zice Cheloo: "E recomandat sa dai la ele ca ramai antrenat, doar sub unghiile false dai de jeg adevarat."

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Tocmai ai recunoscut că ești un țăran, gg wp.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Mai spune, că vreau să-ți învăț preferințele la băieți.
Deci nu-ți plac epilații.
Altceva?

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Nah, doar nu-mi plac tarancile care cand ajung la Mall uita cum se mulge vaca.
Au trecut de la Ion la Alejandro si-au uitat cum era la discoteca-n sat.
Daca n-ar avea atatea fite si ifose, n-as avea treaba. Dar cand le vad ca uita sa tina secera... ce pot sa le zic?

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Tu acum faci concurs ''câte idioțenii pot tasta pe secundă''?
Cunoști personal vreo fată care a comentat aici?
Ce-s cu generalizările astea de neam prost?

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Dar nu ma refeream la fetele ce-au comentat aici, ma refeream la replica ta: "fetele zic da, baietii nu". Si ma gandeam ca si la Apple te angajeaza mai usor.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Nu mai bea, Plancton. Du-te la culcare.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Haaahh, mdr, ce duma, du-te cu ea la iUmor.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Eu vorbesc serios, tu ai băut clor zilele astea.

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Probabil esti si tu de pe la Tritenii de Jos, Tritiu-Colonie. In cazul asta, sa stii ca nu denigrez taranii, doar taranii care se jura ca n-au vazut vaca in viata lor.

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Nu voiam să știu de unde ești, dar ok. laughing)))))

| Plato a răspuns (pentru supadeceapa):

Acum stiu si cu ce te ocupi. Cand te vad pe Comedy Central?

| supadeceapa a răspuns (pentru Plato):

Nici nu intenționez să fiu amuzantă, dar mă bucur că mă percepi așa.

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

De mult am vrut sa va zic, dar intre voi porneste o scanteie pasionala, aveti grija!

| supadeceapa a răspuns (pentru Drimmero):

Îmi vine să-l strâng de gât cu șiretul de la pantof.

| Drimmero a răspuns (pentru supadeceapa):

Deja evolueaza repede tachinarea, hai taci ca si tie iti place, astea-s de fadata!

| PsihoSex a răspuns (pentru supadeceapa):

Dar ce scoli sau cursuri au facut fetele sau femeile ca sa poata "decreta" cum mai bineien, mai sexy, mai asa, sau mai pe dincolo?!
Primordiala este igiena si mirosul placut de fresh... si invers, la ele, este idem, o chestie de gust estetic si strict personal. nu e ca la sorici, ce naiba?!
Cine se vrea cult si intelept, cunoscator, sa citeasca intai "Maimuta goala" de Desmond Morris, si apoi mai vorbim.
Si tot pentru cultura generala si comparativ cu riscurile, se poate da o cautare si afla ca se poate si muri, de la o infectie post "razuitoare".
Senzatia inefabila de a simti la femeie paduricea de vreo 2 cm e super!
NU TEPI SI INTEPATURI!

| supadeceapa a răspuns (pentru PsihoSex):

Nu începe și tu să-mi aberezi în reply-uri rolling on the floor.

| Eireann a răspuns:

Mie, ca femeie, imi place sa am in partner care depune un efort sa mentina zona intima "defrisata". Depinde de fuexare, nimic nu e obligatoriu dar, in general, fetele prefera in baiat ingrijit.

| Plato a răspuns (pentru Eireann):

Inseamna ca habar nu ai ce inseamna ingrijit.

| PsihoSex a răspuns (pentru Eireann):

Dar cine si unde si cand a stabilit ca "ingrijit" inseamna neaparat ras?!
Si cine spune ca alte tipe nu prefera o minima padurice frumos mirositoare?!
Si dupa tuns, normal ca te speli, si nu ramane nici un fir ratacit in zona!
Femeie sau fata?!? E o mica mare diferenta, si nu consta in a avea fanta pink.

| gheorghe699 a răspuns:

Nu neaparat, poti sa fi un baiat curat... fara sa te razi, este optiunea ta, sunt barbati carora le place ca partenera sa aiba ..blana,e mai sexi.

| IamJoKeR a răspuns:

Dacă vrei să faci impresie bună, e obligatoriu să te razi, daca nu vrei atunci sa nu te întrebi de ce o sa râdă de tine?

| Maia55 a răspuns:

Nu, împletește l

| ciocanelul69 a răspuns:

De ce sa te razi? Ce e amuzant?