| ιυlια a întrebat:

:* Dati-mi si mie un sfat va rog. ( Domn Profesor de Biologie o sa faca o excursie la sf. lui Octombrie si l-am intrebat daca il pot lua si pe prietenul meu " El nu fiind din scoala cu mine " si mi-a spus ca il ia ca nu este nici-o problema doar sa ii spun si memi ca il iau : si mama stie ca sunt cu ell da nu stiu cum sa fac sa-i spun ca vine si prietenul meu pentru. ca nu am o relatie de 1 an sa spui ca facem totul impreuna am abia 3 luni. si mi-e ca daca ii spun se va supara! sigh si o sa credea altceva straight face Va rog spuneti-mi ce sa ii spun in asa fel incat sa nu se supere. :-s sad Funda va rog urgg!

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Sfatul meu este să NU îţi minţi mama, "omiţând" să îi spui că vine şi prietenul tău. Cel mai indicat este să stai de vorbă cu ea şi să îi explici că din moment ce vă înţelegeţi bine, ai decis să îl inviţi şi pe el în această excursie. Adaugă că profesorul este de acord şi cel mai important - asigur-o că poate avea încredere în tine şi că nu se va întâmpla nimic grav. Sunt sigură că dacă dai dovadă de maturitate, va înţelege.
Baftă!

5 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Idem alexandra.

| Mikka09 a răspuns:

Dar nu ai spui.si ai spui profului k i-ai zis mamei tale si a fost de acord! ce e asa de greu? bafta

| AlessandraAndronic a răspuns:

Spui ca il iei cu tine ca sa nu fi singura mai ales ca stie ca e prietenul tau iar in caz ca trebuie sa domriti peste noapte spui ca fetele dorm la fete si baietii la baietiiwinking bafta

| ιυlια explică:

Va multumesc tuturor pentru. sfaturi! :**

| pycy a răspuns:

Pai spune-i intr-un fel nepasator, spune-i ca vrei sa-ti iei iubitu in excursie o sa inteleaga crede-ma proprie experienta