| doldolce a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de 4 luni. Pana acum 3 luni de zile a fost baiatul perfect, numai amintiri placute avem impreuna. Dar incepand de acum o luna nimic parca nu mai merge bine. Ne certam tot mai des, avem discutii contradictorii si multe faze de genul asta. Am vorbit cu el. L-am intrebat de ce se comporta asa, de ce e asa de distant de la o vreme. Mi-a raspuns doar ca are ceva probleme cu bac-ul si scoala de soferi(e a 12a) si ca el tine la fel de mult la mine si nu vrea sa ne despartim. Nu stiu ce sa cred. Recunosc ca nu mai am la fel de multa incredere in el ca la inceput pentru ca intr-o excursie cu clasa a stat cu o fata(asta a fost in prima luna) dar si-a cerut iertare si apoi nu sa mai comportat ciudat si nici nu mi-a mai dat de banuit ca ar avea pe altcineva. Dar nu stiu ce sa cred si ce sa fac. Dati-mi un sfat va rog mult.

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Poate ca are dreptate, clasa a 12-a e destul de stresanta, mai acorda-i putina incredere (pana trece si bacalaureatul), in speranta ca o merita. Daca totusi nu reusesti sa te intelegi cu el si relatia o sa mearga din ce in ce mai rau, cea mai probabila explicatie ar fi ca are pe altcineva in gand. Sper sa nu fie asa. Succes!