| anonim_4396 a întrebat:

Dau FUNDA! Acum 2 luni am inceput o relatie cu un baiat care ma placea foarte mult. Isi dorea foarte mult sa petreaca timp cu mine si cand eram impreuna statea llipit de mine. Dupa luna eu am avut o discutie cu un baiat pe mess in care eu vroiam sa il fac pe el gelos si s-a suparat pe mine si ne-am despartit. Dupa cateva zile am inteles ca eu am fost de vina si am facut un pas spre impacare. Ne-am impacat dar el era mai distant fata de mine.nu mai era ca inainte de acea despartire. Iar acum, dupa o luna, am relaizat ca relatia nu merge ca la inceput pentru ca el era mai distant si mie nu imi convenea asta si i-am zis ca ar fi mai bine sa ne despartim iar el a fost de acord straight face

Credeti ca e posibil sa ii treaca asa repede sentimentele pe care le-a avut pentru mine? Eu am impresia ca lui nu ii mai pasa de mine din moment ce a acceptat sa ne despartim fara sa incerce ceva... Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| Zady a răspuns:

Parerea mea e k sentimentele pot trece si repede si usor depinde de la caz la caz.dar cred ca daca tot v-ati despartit ar fi mai bine sa o lasati asa.pentru ca daca o apucati pe drumul asta la fel veti merge.despartiri impacari despartiri impacari.si trust me.mai bine nu

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In clipa in care femeia pe care o iubesti te inseala (sau se preface ca te inseala), sentimentele dipar, mai ales daca erau sincere si curate. Tu ai facut asta intentionat, asa ca e normal sa-ti asumi si urmarile. Pacat de bietul baiat si de sentimentele lui calcate in picioare si batjocorite.

| NatureSelf a răspuns:

Gandeste asa, desenezi o floare, si apoi sterge-o si fa alta, va iesi la fel ca si prima? nu nimic nu poate fii ca la inceput.

| Alex_1359 a răspuns:

Parerea mea toate sunteti curve! scuza-ma

| Ferra a răspuns:

Orin ai fost doar o consolare pentru el, ori l-ai ranit prea tare cu ceea ce ai facut si din moment ce v-ati despartit e posibil sa se fi acomodat cu ideea.

| nokia5230 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa ii spui ca nu ai vrut sa faci cu adevarat acel lucru, spune-i ca erai si tu suparata, dar il iubesti! Si intreaba-l (asta daca iti doresti cu adevarat) daca vrea sa continuati! o sa te intrebe ce motiv ar avea? si explica-i ca a-ti putea face amandoi sa fie bine si ca o sa va acordati mai multa atentie sentimentelor!:*