| anonim_4396 a întrebat:

Buna,TPU! Am intalnit un baiat acum 5 luni si devenisem foarte buni prieteni,vorbeam in fiecare zi, chiar si de 2 ori pe zi. Intuiam ca vrea ceva mai mult decat o simpla prietenie dupa 1 luna. De altfel mi-a si spus asta. Pana atunci eu tineam la el ca la un prieten, dar dupa, ceva s-a schimbat in sufletul meu si am inceput sa-l vad cu alti ochi. Am mai vorbit inca 2 luni in care i-am dat impresia ca nu prea cred in sentimentele lui desi imi zicea in fiecare zi ca nu am de ce sa ma indoiesc de sentimentele lui si sa am incredere in el,dupa care,si-a luat inima in dinti si m-a intrebat daca vreau sa fiu iubita lui,iar eu am acceptat. De altfel,era o relatie la distanta,nefiind din acelasi oras. Nu a existat zi in care sa nu vorbim,totul a fost perfect,pana intr-o zi. Intr-o dimineata mi-a dat mesaj si eu eram nervoasa si asa ca nu l-am bagat prea mult in seama atunci,asa ca a ajuns sa-mi spuna ca mai bine ne despartim. Am simtit ca iau foc. De unde si pana unde alegerea asta brusca? L-am intrebat de ce, si mi-a zis din cauza ca nu cred in sentimentele lui,ca asta il doare cel mai tare. Dupa care totusi am mai ramas impreuna inca o saptamana,. Dar in saptamana asta devenise foarte gelos,voia sa-mi afle orice miscare,il supara si simplul fapt ca jucam un joc online cu un prieten! Increderea disparuse complet si de o parte si de alta. Astfel ca a ales sa ne despartim dupa saptamana asta intr-un mod autoritar,pur si simplu nu-l mai recunosteam. Dupa despartire am crezut ca nu o sa mai vorbeasca deloc cu mine si totusi nu a fost deloc asa. Mi-a spus ca se gandeste in fiecare zi la mine,desi are o noua prietena. Aici nu stiu daca e tocmai adevarat,cred ca a zis doar asa,pentru ca mi-a dat anumite motive sa cred ca nu are o noua iubita. S-a interesat in fiecare saptamana de mine si nu m-a neglijat. De altfel,relatia dintre noi este una foarte speciala,pur si simplu realizez ca desi ne-am despartit,nu putem sta unul fara celalalt, e foarte ciudat ce se intampla. Ce parere aveti? Ce ar trebui sa fac? straight face

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Tineti unul la altul inca si ar trebui sa fiti impreuna

| VadTot a răspuns:

Glumesti nu i asa?

| CupY a răspuns:

Problemele clasice ale adoleșcenței...
Mie mi-a deschis foarte mult ochii cartea: "cele 5 limbaje ale iubirii".
Poate vei înțelege lucrurile dintr-o altă perspectivă. Trebuie să cauți să înveți multe lucruri despre relațiile interumane. Vă comportați ca 2 copii mici, lasă timpul să lucreze și cumpără-ți 1-2 cărți despre relațiile de cuplu ca să poți înțelege mai bine.
Poți primi tu 2313 de sfaturi pe acest site, însă de unde știi că e cel corect? pe cel corect îl vei găsi în interiorul tău! Însă fă liniște în inima ta și ascult-o!

Uite un site care te poate inspira cu iubire:
http://forum4you.ro

| nicolas25ianis a răspuns:

1-Ce relatie aveai cu el, una pe net? Daca e asa atunci stii bine ca asta nu e o relatie normala. 2- tu esti in poza? daca tu esti, esti frumoasa si clar nu vrea sa te piarda si spera ca poate intr-o zi o sa fiti impreuna cu adevarat. Asa am facut si eu pana m-am plictisit, succes.

| Anucka10 a răspuns:

Tu ar fi trebuit sa ai incredere in el.El ti-a aratat ca e pregatit pentru o relatie.Nu exista relatie fara incredere.Eu zic sa ii spui ca abia acum ti-ai dat seama cata incredere ti-a acordat iar tu ai gresit ca n-ai facut asta. Spune-i asta! FUNDA?