| totEU_9066 a întrebat:

pentru cel mai bun raspuns E putin lunga povestea. am o nelamurire adica sunt mai confuza sa zic asa

votez pe ceilalti dar chiar am nevoie acum de parerea mai multor persoane

cunosc un baiat de 1 an, e prieten cu actualul meu prieten, dar ce ma face confuza e ca mai mereu imi trimite semnale ca ma place, si ce e mai surprinzator e ca cu cat il cunosc mai bine cu atat avem mai multe in comun,(pana si ciocolata ). Intr-o seara am vb despre relatii cu el ca a intrebat ceva, si din vorba in vorba am ajuns sa vb si de relatia mea cu actualul, era si actualul de fata, iar eu am spus ca nu sunt prea happy pentru ca el e mai mult pentru el si e egoist, iar actualul a intrebat de ce? i-am raspuns pai ia spune-mi 3 lucruri despre mine, n-a stiut ce sa raspunda, iar eu i-am zis vezi de asta spune-am eu, ca suntem de 5 ani impreuna si tu nu poti sa raspunzi la o simpla intrebare... M-am ofticat bineinteles.

Am citit si eu pe internet care sunt semnele ca te place dar...nu prea m-au convins,.,

Deci ce imi da semnale ca ma place, e ca daca ii cer ajutorul imediat ma ajuta, nu zice "NU am treaba " ca actualul.

In alta seara care a venit, au stat pe afara si el era numai intr-un pulover, si am zis iti aduc ceva in spate, iar el de acolo o nu nu e nevoie dar era albastru la buze asa ca m-am dus si i-am adus un pulover care de fapt era al meu (era de baietii) nu l-am folosit niciodata si am zis hai ca il dau lui, ca oricum numai il tin in dulap bun i l-am dat iar de atunci va spun ca aproape de fiecare data cand vine e cu el a spus ca ii place f mult.

Vreau sa spun cand ramanem singuri pentru 5 min parca are o stare de nervozitate se mai da in spectacol de foarte multe ori imi cere parerea in multe si de fiecare data cand vb de viitor ma include si pe mine in el ceva de genu " Daca eu peste vreo 5-6 ani am sa-mi cumpar masina la care visez ai sa fii prima care o sa vina sa o incercam si te las si pe tine sa o conduci, si la sfarsit spune ce stiu astea nu?(ne place aceeasi masina e una sport )" iar el mereu spune ca fiecare lucru si persoana care intra in viata ta e cu un motiv, si ca daca te-am cunoscut pe tine si pe el e cu un motiv.

Vreaau sa mai mentionez ca de fiecare data cand se vb cu mine are tendinta de asi musca buzele, sau si cand iesim sa fumam parca mereu vrea sa vina pe partea mea "neintentionat" sau sa ma atinga din greseala. Mereu ma studiaza din cap pana-n picioare sau daca am o bluza diferita el e primul care observa actualul nici nu baga de seama

Acuma seara asa fara motiv a venit si mi-a adus ceva care vroiam sa-mi cumpar mi-l doream foarte mult, iar el a spus asta e cadou de la mine il aveam acasa si acum l-am gasit e nou. :O nah m-am emotionat un pic nici nu mai stiam ce sa zic m-a surprins ff mult am zis mersi vroiam sa-l strang in brate dar imi era teama de reactia actualului care e c-am violent.

Nah a zis du-te incearcal sa vezi daca iti vine, cand am venit parca ii s-a luminat fata, asa mii s-a parut mie stiti privirea surprinsa acum nu stiu in bine sau rau da nah...

Am mers sa fumam iar el m-a studiat si a zis iti vine foarte bine.

Sincer de multe ori ma face sa rosesc si eu pe el

Iar actualul nu a zis nimic adica a zis mda iti vine bine

dati-mi va rog niste sfaturi :*

Răspuns Câştigător
| Cleopatra01 a răspuns:

Asculta,decizia e a ta,actualul e destul de periculos,dupa cum am inteles. Daca te desparti de el, veninul geloziei ii va impunge inima, si va fi in stare de orice.Iar celalalt vrea sa fii cu el.Deci cum s-ar spune esti prinsa intre doua pietre. Sper sa ei decizia corecta.Tot ce conteaza este fericirea ta.

6 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

El e clar ca ii place sa cocheteze cu tine, tatoneaza terenul! Se mai vede de departe ca nici tie nu-ti displace. Sfatul meu :ia o decizie, de tine depinde!

| alexutza003 a răspuns:

Cu siguranta te place dar tu esti intr-o relatie cu prietenul lui sfatul meu este ca daca nu esti multumita de relatia ta actuala nu trebuie sa mai stai cu el doar de dragu de a sta e frumoas sa fi intr-o relatie cu cineva cu care ai multe lucruri in comun cu care poti vb de orice prostie cu cineva care te face fericita ii pasa de tine si iti aduce zambetul pe buze asta e o relatie adevarata si nu ar trebui sa astepti sa cunosti pe cineva doar ca sa te desparti de actualul e clar ca actualului putin ii prea pasa de tine asa ca de ce mai stati impreuna? cand poti incepe o relatie frumoasa cu acel baiat care -i vizibil atras de tine si ii pasa de tine nu zice nimeni gata te-ai despartit de ala, combinate cu asta dar ar fi un pas inainte acesta despartire

| axaal20 a răspuns:

Bagaboanta mica ce esti
ai ridicat coada ca sa fii adulmecata de cotei
e de porc sa te combini cu prietenul iubitului tau

| ACSASS a răspuns:

Uite, hai sa-ti povestesc ceva.Ca actualul tau eram si eu.eram ceva de genu mda. Daca ma intreba ceva raspundeam simplu.Ea ma iubea enorm enorm de mult si nu-i pasa...Pana la un momentdat cand cel mai bun pr al meu s.a bagat si s.au si sarutat de vreo 2 ori cand au fost intr-o tabara.Eu nu stiam asta.Cand au venit din tabara ea se purta mai rece. Apoi a vrut sa ne despartim.Sentimentul acela nu l-am avut niciodata. Atunci mi-am dat seama cat de mult o iubesc si ce prost am fost in anul acesta ce lucruri idoate faceam.Cand am vazut ca o pierd.Acum e mai bine suntem din nou impreuna, ea spune ca pe mine ma iubeste si ca s.a sarutat cu el deoarece in timp ce noi ne certam el se purta fff frumos.Eu zic sa te desparti de actual, sa nu te pui cu prietenul lui si sa astepti ca daca te iubeste actualul va veni la tine si isi va da seama ce prost a fost.Bafta!

| Jojo_2758 a răspuns:

Parerea mea, desparte-te de actual pentru ca nu are sens sa stai cu el, iar daca prietenul lui iti va cere prietenia cred ca vei fi fericita.Acum probabil nu indrazneste, deoarece ai spus ca prietenul tau e cam violent.Eu zic sa iti asculti inima si daca nu mai ti la actual.Sti u ce ai de facut(viata e scurta TRAISTE)

| Elena00100 a răspuns:

Daca ar fi dupa mine as incerca sa ma indepartez de actualul mai ales daca este violent si as pastra lgatura cu prietenul lui poate iese ceva poate intuitile tale nu se insala, dar sa fi atenta cu actualul.