| totEU_9066 a întrebat:

E putin lunga. am o nelamurire adica sunt mai confuza sa zic asa dau funda
la cel mai bun raspuns si votez pe ceilalti happy dar chiar am nevoie acum de parerea mai multor persoane kiss
cunosc un baiat de 1 an, e prieten cu actualul meu prieten, dar ce ma face confuza e ca mai mereu imi trimite semnale ca ma place, si ce e mai surprinzator e ca cu cat il cunosc mai bine cu atat avem mai multe in comun,(pana si ciocolata tongue). Intr-o seara am vb despre relatii cu el ca a intrebat ceva, si din vorba in vorba am ajuns sa vb si de relatia mea cu actualul, era si actualul de fata, iar eu am spus ca nu sunt prea happy pentru ca el e mai mult pentru el si e egoist, iar actualul a intrebat de ce? i-am raspuns pai ia spune-mi 3 lucruri despre mine, n-a stiut ce sa raspunda, sad iar eu i-am zis vezi de asta spune-am eu, ca suntem de 5 ani impreuna si tu nu poti sa raspunzi la o simpla intrebare... M-am ofticat bineinteles.
Am citit si eu pe internet care sunt semnele ca te place dar...nu prea m-au convins,.,
Deci ce imi da semnale ca ma place, e ca daca ii cer ajutorul imediat ma ajuta, nu zice "NU am treaba " ca actualul.
In alta seara care a venit, au stat pe afara si el era numai intr-un pulover, si am zis iti aduc ceva in spate, iar el de acolo o nu nu e nevoie dar era albastru la buze laughing asa ca m-am dus si i-am adus un pulover care de fapt era al meu (era de baietiitongue) nu l-am folosit niciodata si am zis hai ca il dau lui, ca oricum numai il tin in dulap bun i l-am dat iar de atunci va spun ca aproape de fiecare data cand vine e cu el a spus ca ii place f mult.
Vreau sa spun cand ramanem singuri pentru 5 min parca are o stare de nervozitate se mai da in spectacollaughing de foarte multe ori imi cere parerea in multe si de fiecare data cand vb de viitor ma include si pe mine in el ceva de genu " Daca eu peste vreo 5-6 ani am sa-mi cumpar masina la care visez ai sa fii prima care o sa vina sa o incercam si te las si pe tine sa o conduci, si la sfarsit spune ce stiu astea nu?(ne place aceeasi masina e una sport )" iar el mereu spune ca fiecare lucru si persoana care intra in viata ta e cu un motiv, si ca daca te-am cunoscut pe tine si pe el e cu un motiv.
Vreaau sa mai mentionez ca de fiecare data cand se vb cu mine are tendinta de asi musca buzele, sau si cand iesim sa fumam parca mereu vrea sa vina pe partea mea "neintentionat" sau sa ma atinga din greseala. Mereu ma studiaza din cap pana-n picioare sau daca am o bluza diferita el e primul care observa actualul nici nu baga de seama sad
Acuma seara asa fara motiv a venit si mi-a adus ceva care vroiam sa-mi cumpar mi-l doream foarte mult, iar el a spus asta e cadou de la mine il aveam acasa si acum l-am gasit e nou. :O nah m-am emotionat un pic nici nu mai stiam ce sa zic m-a surprins ff mult am zis mersi vroiam sa-l strang in brate dar imi era teama de reactia actualului care e c-am violent.
Nah a zis du-te incearcal sa vezi daca iti vine, cand am venit parca ii s-a luminat fata, asa mii s-a parut mie stiti privirea surprinsa acum nu stiu in bine sau rau da nah...
Am mers sa fumam iar el m-a studiat si a zis iti vine foarte bine big grin.
Sincer de multe ori ma face sa rosesc tonguesi eu pe el
Iar actualul nu a zis nimic adica a zis mda iti vine bine sad
dati-mi va rog niste sfaturi :* dau funda

Răspuns Câştigător
| dan_2834 a răspuns:

Cred ca prietenul prietenului tau tine la tine.te place in mod sigur.Actualul prieten da semne din cate spui tu ca nu te place sau ca nu te mai place ca la inceput. Poate s-a plictisit de tine sau are pe altcineva si nu vrea sa iti spuna.Acest lucru cred ca se observa in comportamentul sau.Din cate vad, asa cum povestessti despre prietenul iubitului tau, as spune ca ti se pare simpatic sau chiar ca il placi.Eu cred ca acest baiat e cel mai potrivit pentru tine.Tot ce trebuie sa faci e sa te uiti in adancul sufletului tai si sa iei o decizie.Baftawinking

7 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mey,dar tu pari deja indragostita de acel prieten.Si el la fel.

Gandeste-te ca mai vrei sa stai langa actualul, si daca raspunsul e nu, stii ce ai de facut.

| Ciprian a răspuns:

Eu zic sa-l parasesti pe actualul. Se vede ca nu simte nimic pentru tine, poate vrea doar o aventura. Celalalt mi se pare ok, se comporta bine cu tine si eu zic ca te place.

| Ciprian a răspuns:

Eu zic sa-l parasesti pe actualul. Se vede ca nu simte nimic pentru tine, poate vrea doar o aventura. Celalalt mi se pare ok, se comporta bine cu tine si eu zic ca te place.

| Alycaaaa a răspuns:

Eu cred ca actualul sta cu tine doar de vazul lumii si cel potrivit pentru tine este prietenul actualului. Deoarece el iti face cadouri aveti multe chesti in comun si spun sa te despatri de actual si sa incepi o relatie cu prietenul actualului. Fundita?

| chiury a răspuns:

noi traim in lume ca sa ne gasim telul si sa fim fericiti, cred ca problema asta trebuie discutata cu actualul prieten, nu uita! tu a-i fost imptreuna cu actualul timp de 5 ani, e si normal ca relatia voastra si sentimentele sa nu ma fie ca la inceput, dar asta nu inseamna ca nu poti sa schimbi aceasa situatie... sti cum se zice "e prea frumos sa fie adevarat ", deci e ceva la mijloc, ce fata nu ar vrea un baiat grijuliu, dar totusi asta e doar asa o perioada, nu poti sa dai cu piciorul asa pur si simplu in cei 5 ani, gandeste-te cum era cu actualul la inceput, incearca sa te gandesti bine la situatia asta sa nu faci vreo prostiewinking succes, (totul depinde de tine )

| dyabollick a răspuns:

Intra tu prima in incercarea de a afla care este cel mai potrivit pentru tine.sarutal pe actualul, vezi ce senzatie ai, apoi sarutal si pe celalalt.asa poti afla care este cel mai potrivit pentru tine.multi atrag doar cu priviri si vorbe, insa nu multi simt in adancul sufletului ceea ce, poate celalalt simte pentru tine. spor la sarutat si da-mi un raspuns cu rezultatul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreaba-l pe actualul ce vrea de la tine...
intreaba-l daca s-a plictisit d tine

dar nu cred ca ar fi o solutie buna sa-l parasesti pe actualul...
adica mna poate si tu esti de vine pentru starea lui...
totusi e pacat sa dai cu picioru la o relatie de 5 ani...nu?
dar mna...vezi tuhappy