| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am nevoie de niste sfaturi. Imi place de ceva timp de un prieten apropiat(ne stim de la 4 ani) si acum cateva saptamani i-am spus (nu era prima data) nu mi-a zis nimic nici ca ma place nici ca nu. De Craciun am iesit sa ne plimbam doar noi doi si m-a sarutat de mai multe ori in acea seara. Cand l-am intrebat ce s-a intamplat a zis ironic "cadou de Craciun". Apoi urmatoarea zi am aflat ca are iubita si desi il intrebasem daca este cu acea fata a zis ca nu stie... Apoi peste o sapt iar iesim doar noi doi si ma saruta iar, confuza l-am pus pe cel mai bun prieten al lui sa il intrebe ce se intampla ca poate macar lui ii spune. Au vorbit si a zis ca se simte genial in prezenta mea si chiar sunt frumoasa si desteapta si chestii si a zis ca pe iubita lui nu o place mai deloc, a zis ca o sa vedem si ca timpul o sa treaca. Credeti ca e urat din partea mea sa ies in continuare cu el? Adica eu ma gandesc la acea fata, dar ea mereu s-a comportat urat cu mine... ce credeti ca vrea sa insemne ce a spus el? Dau funda ❤

Răspuns Câştigător
| AdelaElena88 a răspuns:

Înțeleg ideea asta, te gândești ca nu vrei sa îl furi pentru ca poți avea probleme ulterioare cu ea.Eu zic sa îți încurajezi prietenul sa fie sincer cu ce simte pentru fata aia. Spune i ca îl placi foarte mult și îți dorești să fiți împreună, însă nu poți dacă el este încă cu fata aceea pe care nu o iubește. SPUNE i ca empatizezi cu ea, și ca nici ție nu ți as conveni ca eventualul iubit sa nu fie sincer și sa îți ascundă adevăratele sentimente. Spune i s-a ia mai repede o decizie, sa fie mai sigur pe el pentru ca te raneste pe de o parte și pe tine și pe fata aceea.

3 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Daca insemni ceva pentru el atunci va renunta la iubita pntru tine, daca nu sunt doar vorbe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca el ar trebui sa se desparta de iubita lui daca chiar prezinti un interes real pentru el si daca chiar e adevarat ce ti-a spus prietenul lui, inseamna ca te place. Iar tu ar trebui sa astepti ca el sa se desparta de iubita lui, iar dupa un timp sa incepeti o relatie. happy

| AlexCristi97 a răspuns:

Daca el chiar simte ce spui tu, e urat ca sta cu acea fata desi sentimente are pentru tine...