| anonim_4396 a întrebat:

de 1 luna iau anticonceptionale karissa, ieri am luat ultima pastila iar acum fac pauza de 7 zile. intrebarea mea este cand trebuie sa imi vina? in cea de-a cata zi? si inca o intrebare, sunt eficiente? prietenul meu a ejaculat in mine si pe unele siteuri am citit ca sunt bune si isi fac efectul, deci nu poti ramane cat timp le iei.

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

Menstruatia trebuie sa apara cam in a 3 a zi.
Daca sunt recomandate de un medic si au fost luate corespunzator atunci nu ai ce probleme sa intampini.
Nici o metoda contraceptiva nu este 100% sigura insa in ceea ce priveste AC sunt cazuri destul de rare.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat în ce zi a CM le-ai început şi când ( în ce zi a CM ) a ejaculat prietenul în vaginul tău!

Dacă sunt administrate CORECT şi fără să uiţi vreo tabletă, atunci ai o protecţie de 99-100 % împotriva unei sarcini nedorite.

De asemenea, menstra ar fi trebuit să apară în a 2-4-a zi de pauză...
Bănuiesc că, a apărut deja :)

Vezi alte detalii în Prospectul de la linkul :
http://www.anm.ro/.......12.04.pdf

Toate cele bune.

| Ddeea09 a răspuns:

Din propia experienta ciclul menstrual vine din a 3-4 zi dupa ce termini cele 21 de drajeuri, eu zic sa sunt eficiente atita timp cat le iei zilnic recomandat sa fie aproximativ aceiasi ora.