| IoanaFrumushic a întrebat:

de cateva zile simt nevoia sa fac sex cu cineva,si cand vad cate un baiat sexy(vreau sa precizez ca ma indragostesc mai greu de cineva), si nu stiu ce sa zic e un sentiment care nu il pot controla si numai vreau sa simt asta chiar daca e misto, ar trebui sa ma consulte un doctor ginecolog d'ala?

9 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Medical de care ai nevoie, se numeste psihiatru, nu ginecolog, sau amcar un neurology, lipsa coerentei de care dai dovada, putand fi afectiune neurologica

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Ioana! In primul rînd dă mi voie să te intreb ce virstă ai, stiu că de obicei nu se intreabă fetele doamnele de vîrstă, dar sper că nu te deranjează, iar referitor la problema ta, este absolut firesc si normal să ai dorinte sexuale, daca esti adolescentă aceste impulsuri sexuale sint deosebit de puternice. Tu nu ai nevoie de consult ginecologic, deoarece nu esti deloc bolnavă. Ai nevoile tale si trebuiesc satisfăcute. Dar aici este marea problemă, că sexul este permis numai persoanelor căsătorite, asa prevede Dumnezeu nu vreun om, tu ca să nu m ai ai ginduri sexuale ai nevoie de o ocupatie, sa faci altceva sa distragi mintea de la sex, dacă esti incă elevă de ce nu te ocupi de scoală? O să ai parte si de sex o să te saturi tu de cit va vrea ăla să facă sex, lasă timpul să te maturizeze, cu sigurantă acum nu esti 100% pregătită pentru o relatie sexuală, vorbeste cu mama ta, explică i situatia si găsiti impreună solutia. O zi faină.

| MadRabbiT a răspuns:

Unde stai domnisoara?! Lasa mesaj pe privat!
Este o problema Hormonala

| Lawliet14 a răspuns:

Voi i-ati citit comentariile precedente? laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Lawliet14):

Acum da rolling on the floor Dar tu i-ai citit unele din intrebari?

| Quassaar a răspuns:

Vizitezi un medic ginecolog doar daca vrei sa faci sex cu el..hehe. Mai degrabă un psiholog, sau cel mai bine găsești un băiat drăguț care sa te împlinească dpdv sexual. Apropo...cați anișori ai?

| GeorgeMihai a răspuns:

Fa centura...o sa ti se implineasca dorinta laughing)

| DaW a răspuns:

Hai la mine laughing vin sa te iau?

| BzT a răspuns:

Imi trebuie mai multe detalii sa iti explic complet ce se intampla ( varsta, virgina sau nu, sex anterior ).

Oriucum daca este problema hormonala, exista pastile, fara prescriptie, daca esti pur si simplu nesatisfacuta este ceva normal, nu glumesc dar inainte sa te inhaitezi cu cineva incearca masturbarea (o data pe saptamana de exemplu), imi este foarte greu sa iti dau alte sfaturi sau sfaturi mai complexe pana nu completezi datele cerute mai sus.

Sper ca te-am ajutat, daca da, vreau funda!