| GeorgianLasVegas a întrebat:

De ce simt ca toata lumea ma uraste? sad cateodata chiar stau pe ganduri "De Ce" si simt ca inima mea e singuratica sad
Cateodata ma gandesc si simt ca toata lumea ma uraste si ca se va intampla ceva rau in curand (cu mine).

Habar nu am de ce simt asta! Va rog sa ma ajutati cat de repede posibil?!
Funda! Multumesc :o

Răspuns Câştigător
| iiSceneXX a răspuns:

Buna.
Multi ne intalnim cu aceste sentiment urat. E vorba de faptul ca esti singur.
Te simti singur pentru ca probabil te-ai inchis in tine si nu comunici cu alte persoane. Si din aceasta cauza apare si sentimentul ca lumea are ceva cu tine, ca te uraste. Nimeni nu te uraste!
Doar ca, daca tu transmiti ganduri negative, le primesti inapoi! Totul in viata functioneaza exact ca un boomerang : Ce dai = Ce primesti.
Tu esti singurul in masura sa rezolve situatia, impunandu-ti sa fii mai deschis si mai pozitiv.
E putin greu, dar din momentul in care reusesti, parca se schimba toate si uiti de tot raul.
Deci, incearca sa discuti cu lumea, sa zambesti mai mult, evita sa stai singur! Ocupa-ti timpul cu ceva creativ si folositor. Vei reusi. Bafta

| GeorgianLasVegas explică (pentru iiSceneXX):

Multumesc nespus de mult!sad :*

| iiSceneXX a răspuns (pentru GeorgianLasVegas):

Nu ai de ce. Suntem aici sa ajutam. Si uneori ai /avem nevoie de impulsuri exterioare pentru a reusi ceva. Ma bucur atunci cand pot ajuta. ZAMBESTE MAI DES. eu asa m-am tratat. Spui multumesc si cu placere, scuze si altele mereu cand ai ocazia. Vei face si alti oameni sa zambeasca si e un sentiment superb. Multa bafta!

| varcolaccc a răspuns (pentru iiSceneXX):

Gresesti, nu se întoarce in viata totul ca un bumerang. Daca era asa lumea ar fi altfel. Nu s-ar mai fura, fara inselaciune etc. O relatie ar merge bine. Te intreb eu ceva, crezi ca daca faci intr-o relatie persoana de langa tine sa sufere ti se întoarce roata?

| iiSceneXX a răspuns (pentru varcolaccc):

Nu ai ciitit sau nu ai inteles calumea. Si daca gresesc cand scriu, e pentru ca sunt treaza de mai bine de 12 ore, am avut 8 ore de scoala, 1 sedinta si acum fac bagaje ca plec.
Revenind. Eu am spus ca ceea ce dai, primesti. Adica daca tu esti bun, primesti bun inapoi. Daca faci ceva bine, ti se intoarce. Nu instant! Dar in timp. Legea asta functioneaza.
Daca esti un negativist/pesimist, bun e Dumnezeu. Parca ai doar de belele.
Daca esti mai optimist si faci bine, sigur, 100% primesti tot bine inapoi.
Ar fi altfel daca lumea n-ar mai fi rea! De aici porneste tot. Daca fiecare ar face un bine, i s-ar intoarce si-ar fi multumit. Dar oamenii nu inteleg asta. Mai bine fac rau la restul, fara sa constientizeze ca si lor li se intoarce.
Daca nu crezi, te invit sa incerci. Juma de an sa fii optimist si cealalta jumate sa fii negativist de ex. Sa vezi cum se schimba situatia.
Daca nu m-ai inteles scuze, sunt rupta efectiv...

| Danysan a răspuns (pentru iiSceneXX):

Cel mai important e sa gandesti pozitiv. Acum in ceea ce priveste aspectu ca ai impresia ca lumea are ceva cu tine -se poate chiar asa sa fie -acum ia gandeste-te ca poate stai pe o strada unde toti te vad naspa si oricum te-ai purta nu ai cum sa le schimbi parerea despre tine.Cel ami bine e sa le arzi una in gura si sa iti impui respect!

| Danysan a răspuns (pentru varcolaccc):

Poate da poate nu dar uneori noi oamenii incepem sa asociem unele lucruri care ni -s-au intamplat in trecut la situatia actuala si sa avem impresia ca daca am facut atunci ceva de aia patim asta acum -E cu semn de intrebare asta...

| iiSceneXX a răspuns (pentru Danysan):

Tu iti formezi imaginea in ochii celorlalti.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Probabil ca anturajul tau este total nepotrivit pentru tine.

| fotbalistata a răspuns:

Si eu am avut o asemenea perioada.parca nici in mine nu ma mai incredeam.dar am depasit cu brio ascultand muzica, cautandu mi activitati ce imi placeau.in primul rand inainte de lume trebuie sa te iubesti tu insuti.invata sa te apreciezi mai mult si pune suflet in tot ce faci.