| JustRisa a întrebat:

de ceva timp sunt indragostita de un baiat, dar si prietenele mele il plac. El nu stie asta, dar nu vreau sa se combine cu vreuna din ele. Cred ca ma place, deoarece in ultimul timp ne-am inteles foarte foarte bine. Nu stiu ce sa fac ca sa il pastrez aproape, daca nu putem fi impreuna, macar sa imi fie cel mai bun prieten. Dau FUNDA celor care imi spun ce as putea sa fac ca sa il fac sa imi spuna daca simte ceva pentru bine, dar fara sa ii spun ca sunt indragostita de el si cum sa il tin aproape si sa il fac sa nu le placa pe alea.

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Dar pune-te in locul lor. Tie nu-ti convine ca vreuna din ele sa fie cu el, dar lor le-ar convenii sa fi tu cu el? Ai grija, e posibil sa pierzi niste prietene pentru o relatie care nici macar nu stii daca este posibila sau de durata. Si daca tot sunt prietenle tale de ce le numesti "Alea"? Si cu ce drept baiatul acela n-ar avea "voie" sa inceapa o relatie c-o fata, daca oricum tu n-ai de gand sa faci nimic? Spune-i ca-l placi, mai ales daca ti se pare ca-ti da si semne ca e reciproc daca vrei sa fie doar al tau. LA urma urmei, nu prea ai nimic de pierdut.

| JustRisa explică (pentru Adry05):

Eu sunt indragostita de el de 2 ani, iar ele de vreo luna, plus ca nu ma inteleg foarte bine cu ele pentru ca sunt foarte rele. Chair daca ele il plac pe el, eu il iubesc si nu am spus niciodata ca as renunta la el asa cum au spus ele. Au spus ca daca gasesc pe altul mai dragut, gata, il lasa pe el si se combina cu ala. Oricum 2 din ele nu au niciun fel de sansa la el, asa ca mai raman eu cu inca o fata, care se crede mereu cineva, dar de fapt e un nimeni! Oricu m multumesc de raspuns!