| Ema96 a întrebat:

De ceva timp tot imi face un baiat avansuri e mai mic cu mine cu un an. Adevarul e ca eu nu simt nimic pentru el. Deja m-a intrebat de mai mult de 5 ori daca vreau sa formam un cuplu si de tot atata ori l-am refuzat. Pana de revelion cand mi-am dat seama ca totu este serios chiar ma iubeste si a dovedito prin cateva gesturi la care nu m-as fi putut gandi niciodata ca el o sa le faca acele lucruri pentru mine. In acea seara m-a intrebat din nou daca vrem sa fim impreuna iar eu nu i-am zis nu am spus ca e imatur si e mai mic decat mine. M-a rugat sa ii dau o sansa sa vad ca nu e asa imatur precum pare, acum ma tot gandesc daca sa ii dau sansa desi eu nu simt nimic pentru el. Imi place cum se comporta cu mine dar eu plac pe altcineva si cu acea persoana as vrea sa formez un cuplu. Nu stiu ce sa fac in privinta cu cei doi, sa ii dau o sansa primului baiat sau sa ii dau atentie baiatului pe care il plac cu adevarat. Voi ce imi spuneti ce ati face in locul meu?straight face Va rog spuneti'mi opinia voastra. Multumesc! :*happy

4 răspunsuri:
| AlinaaAli a răspuns:

Uite,varsta nu conteaza absolut deloc, am colege la facultate care au prieteni cu 1-2 ani mai mici si totusi relatiile lor sunt super ok.deci in privinta varstei nu te stresa!oh go on
cat despre faptul ca nu il placi,asta e altceva,parerea mea este ca daca nu il placi sa nu ii dai sanse,pentru ca o sa il faci sa sufere si baiatul nu merita asta! mai bine fi sincera cu el si spune-i adevarul,spune-i ca placi pe altcineva si nu vrei sa stai langa el si sa te gandesti la altul!
incearca ceva cu baiatul pe care il placi,spune-i ce simti, sau baga-te cu el in seama, poate iese ceva!
bafta!

| Sunshine18 a răspuns (pentru AlinaaAli):

Coincidentarolling on the floor
am raspuns in acelasi minuthee hee

| Sunshine18 a răspuns:

Eu as zice sa nu te complici cu cel pe care nu-l placi.
Daca stai bine si te gandesti tu o sa stai cu el doar ca sa nu te mai enerveze dar in acelasi timp iti bati joc de el.Ok,am inteles,baiatu ti-a dovedit ca te iubeste,dar daca tu nu simti nimic pentru el, ce rost are?
Incearca sa vorbesti cu cel pe care-l placi cu adevarat, iar daca nu, mai ai putina rabdare si sigur o sa gasesti unu potrivit.(sau aparentele inseala din nou)

| Ryoutaro a răspuns:

Compasiune vs iubire? wa asta e una grea uhm...stiu ca e un sfat des intalnit dar cica e bine sa iti ascultzi inima chiar daca nu iti raspunde cand ai nevoie de ea laughing. Faza a ca alegerea iti apartine.Gandeste-te ce e mai important pentru tine sa il faci fericit pe tipul care te place dar fara sa fie vice-versa...ori(din fericire intotdeauna exista un "ori")iti urmezi calea si il alegi pe cel care il placi. Mult noroc in dragoste ^^!