| Anonimaxo a întrebat:

De ceva timp un băiat din clasa mea ma tot "enerveaza". Adica in pauze ma sicaneaza, mai mereu face misto ca sunt cea mai mica din clasa (la varsta) etc. El e un baiat cu bun simt si se comporta bine cu fetele. Adica intr-o zi când ei jucau fotbal mie îmi era frig si mi-a dat hanoracul lui chiar daca asta insemna sa stea în tricou si oricum eu aveam geacă. Nu m-as gândi ca asta inseamna neaparat ca ma place pentru ca oricum nu juca cu hanoracul pe el si trebuia sa in tina cineva.
Mi se pare ca e putin cam prea grijuliu cu mine, in sensul ca nu stiu daca mai e cu vreo prietena asa. Intr-o zi când vorbeam pe facebook i-am trimis o poza amuzantă împreună cu mesajul "mor laughing))" si el mi-a răspuns cu " nu muri". Prima oara am crezut ca făcea misto din cauza ca am pus "mor " si na, asa ca i-am spus si eu la misto "de ce nu?" si răspunsul lui pot spune ca m-a surprins, "pentru ca nu te las eu". Nici acum nu m-am ambalat, crezând ca glumeste si ca vorbeste la misto.
Intr-o alta zi im care eram singura acasă i-am spus la misto ca voi muri de foame pentru ca nu stiu sa imi fac de mâncare si el a spus aceeasi replică "nu muri ", iar eu i-am spus ca nu pot influenta asta pentru ca nu am ce sa mănânc si el mi-a zis ca vine el sa imi faca de mâncare, lucru care din nou m-a facut sa ma gândesc ca e destul de grijuliu. Acum nu stiu daca astea chiar inseamna ceva sau sunt eu paranoică laughing). Voi ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Vrea sa te violeze, fi atenta :o

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca obisnuiti sa vorbiti/discutati, te sfatuiesc sa incerci sa devii putin mai tupeista, mai curajoasa si sa-i dai de inteles ca-l placi in mod deosebit sa-i transmiti/sa i-o spui in mod direct din moment ce il cunosti chiar si putin. Dar daca consideri ca esti in stare ar fi si mai indicat savorbesti cu el in mod direct, stand fata in fata sa-i spui ca ai dori sa deveniti prieteni foarte buni, sau chiar mai mult de atat, bineinteles in cazul in care doreste si el acest lucru. Tot atunci ai putea sa-i spui in mod direct cuvintele magice; imi place de tine si as vrea sa-mi raspunzi/spui daca acest sentiment este reciproc. Procedand astfel pur si simplu l-ai obliga sa-ti dea un raspuns direct fara echivoc. Nu mai este considerat ca ar fi un lucru deplasat ca fata sa fie cea care ia initiativa. Mult succes!

| Lola05 a răspuns:

Eu cred că te place happy

| GAMER11 a răspuns:

Vrea purandei...

| anomally a răspuns:

Te place 100% si iti spun asta pentru. is si eu baiat si asa am facat la fel la o fata deci nu pierde sansa spune-i ca il placi si el va zice sigur ca "si eu" pentru. atfel daca nu actioni cat mai repede o sa-l pentru. totdeuna!

| anomally a răspuns:

Te place 100% si iti spun asta pentru ca is si eu baiat si asa am facat si eu la o fata deci nu pierde sansa spune-i ca il placi si el va zice sigur ca "si eu" pentru ca atfel daca nu actioni cat mai recede o sa-l pentru totdeuna!