| EuD a întrebat:

Buna TPU.

De ceva vreme plac un baiat, am vorbit prin SMS-uri, la telefon ne-am intalnit de cateva ori ( nu singuri).Pe atunci el a fost cu o prietena de-a mea si nu vroiau sa iasa singuri.DE multe ori imi mai zice "Ceau pisi ", "ce faci uby" ce sa inteleg prin astea?! Cum sa-i spun ca-l plac intr-un mod nu chiar jenant?!

Funda

3 răspunsuri:
| queenofsaigon a răspuns:

Mai e cu prietena aia a ta? Dacă da, te sfătuiesc să nu te bagi.

Dacă nu mai e, continuă să vorbeşti cu el şi încearcă să dirijezi conversaţia spre ceva mai serios. Îţi spune "pisi", "iubi" probabil mai în joacă, mai la mişto, dar e destul de probabil ca şi lui să îi placă de tine. Cel mai bine e să vă daţi întâlnire singuri şi să vedeţi cum decurg lucrurile.

| ASALARAS a răspuns:

Intalneste-te cu el de mai multe ori apoi va veni la el la tine si te va saruta

| KabauaFlorin a răspuns:

Da-te pe langa el cand iti spune,, iubi" sau,, pisi" si incearca sa aflii de la cineva lucrurile care ii plac, iar apoi cand te hotarasti sa-i spui ca il placi, sa o faci cand sunteti doar voi doi sau printr-un sms, dar mai bine cand sunteti doar voi doi, si cred ca si el te place daca iti adreseaza astfel de cuvinte!