| Anutza134 a întrebat:

De curând a inceput sa îmi placa de un băiat care m-a placut si nu stiu cum sa-i spun.Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

De regula baiatul/barbatul este cel care "curteaza" fata/femeia, insa nu este o regula scrisa, stricta care trebuie sa se respecte intotdeauna si in mod obligatoriu. Din acest motiv, in cazul in care baiatul este mai timid, sau prea rusinos actiunea de abordare poate fi inceput si facut si de catre fata, fara ca acest lucru sa poata fie considerat ca fiind ceva inacceptabil sau ca fata sa fie considerata "disperata". In concluzie nu sta pe ganduri, actioneaza. Doar facandu-ti putin curaj poti castiga. Succes! big grin

| vocea a răspuns:

Trebuie sa fii sincera cu tine, sa ii dai mesaj ca vreti sa vorbiti si ii spui ca iti place de el, ca sa stii adevarul daca si el te place, lasa timiditatea, trm in secolul 21, nu mai pierzi vremea.

| cooper23 a răspuns:

I-ati inima in dinti, du-te la el si spune-i ce simti pentru el. Asa o sa-ti dai seama daca te place sau nu.
Daca nu trimite-i un mesaj si spune-i ca vrei sa va intalniti undeva, iar in acel loc sa fiti doar voi doi. Daca vorbeste frumos cu tine, daca iti face ochi dulci inseamna ca te place. Zii sa faca ceva pentru tine, de ex. daca e la scoala cu tine zii sa-ti aduca o carte de la biblioteca scolii si daca nu o sa refuze si pleaca in graba sa ti-o aduca inseamna ca te place.
Succes!