| anonim_4396 a întrebat:

Abia am cunoscut o fata undeva si as vrea sa vorbesc cu ea dar nu stiu ce sa ii spun.Ma puteti ajuta cu niste intrebari si indrumari? Dau funda.Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poți să te apuci de un joc, dar să fii sigur că iar place şi ei, şi să îi spui că ai nevoie de cineva să te ajute cu câte ceva, dar să cunoşti bine jocul, mai bine decât ea. Şi nah. aşa o să vă împrieteniți, vorbiți pe Facebook şi dacă numai ştii ce să zici aduci aminte de acel joc. Chestii de genul, dar să fi sincer de la bun început, ştii că minciunile iasă la iveală. Spune-i unde ai văzut-o prima oară şi chiar îți pare o fată de treabă. Trebuie mai întâi să deveniți prieteni, şi după îi spui ce simți. De exemplu dacă vorbiți să zicem 3 saptămâni cred că deja ajunge. Aveți destul 3 săptămâni să deveniți prieteni, dacă stii unde locuieşte, uită-te când pleacă undeva de exemplu la magazin, iar tu ar trebui să fii tot acolo, să veniți împreună înapoi, şi nah găseşti tu ce să mai vorbeşti. Pe Facebook îi poți propune să vă vedeți undeva, într-un loc mai retras doar voi doi, sau să ieşiți la un suc. Cum crezi tu că e mai bine, dar asta după ce vorbiți să zicem o săptămână să te cunoască şi ea cât de cât! Baftă! Poți răspunde înapoi dacă crezi că te mai pot ajuta cu câte ceva. Succes!

7 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

Meh,intreab-o ce face.
Apoi ea o sa zica " mh,bine,pe acasa,imi faceam unghiile".
Apoi ii zici si tu ce faci,bla bla.
O sa te prezinti,zici si tu ca ai vazut-o la petrecerea aluia,ca esti amic,var,sau ce esti tu cu el,ii faci un compliment,sa-i arati ca nu ai intentii sa fii catelusul ei sau frate'su,gen "am avut o erec." adica "mi-a placut cum ai dansat smug " meh, nu stiu,poate nu merg astea la tine.
Spune-i un compliment non-amical. Ii arati cine e seful laughing
Cam asta ai de facut, in rest, te descurci, vorbesti dupa cum vorbesti cu oricare fata, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poți intra în vorbă cu ea despre ceva banal, despre scoala etc. Sa o intrebi cat e ceasul etc. Chestii de genul gandeste-te si tu, spune-i ca ai vrea sa mai vorbiti si sa va cunoasteti! Poti vorbi cu ea pe Facebook pentru inceput si dupa o sa iti fie mai usor.
Cam prin asa ceva trec si eu, doar ca eu sunt şi îndrăgostit de o fată şi mai sunt şi timid pe lângă aşa ca mă exprim cam greu, nu prea am unde sa o intalnesc... in fine nu mai intru in detalii. Deci la mine situatia e mai complicata, nu ştiu daca te-am ajutat cu ceva, dar iti doresc succes! Baftă

| Sagemi67 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si mie imi place de acea persoana..ideea e ca am intalnit-o la ziua lu varu meu si mi-a ramas in gand..plus ca am aflat ca sta si foarte aproape de unde locuiesc eu... eu am 16 iar ea are 18..si prima conversatie nu am avut-o inca. urmeaza sa ii scriu pe Facebook dar nu stiu ce sa ii scriu de aceea am apelat aici la o mana de ajutor. happy

| Sagemi67 a răspuns (pentru anonim_4396):

O sa incerc sa fac asta...mai intai ma imprietenesc si dupa ma gandeam sa o scot intr-o zi la o plimbare si daca merge asa o sa fie minunat happy mai astept 2 zile si iti dau fundawinking

| anonim_4396 explică (pentru Sagemi67):

Da aşa e cel mai bine, am pus şi eu o întrebare de genul, dacă intrii la mine îmi poți vedea puțin şi din povestea mea! Îți urez tot succesul din lume!winking

| Sagemi67 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chiar o sa ma uit, doamne ajută. succes si tie

| anonim_4396 explică (pentru Sagemi67):

Mulțumesc la fel! Mulțumesc şi pentru fundă! happy

| anonim_4396 explică (pentru Sagemi67):

Poți să te apuci de un joc, dar să fii sigur că iar place şi ei, şi să îi spui că ai nevoie de cineva să te ajute cu câte ceva, dar să cunoşti bine jocul, mai bine decât ea. Şi nah. aşa o să vă împrieteniți, vorbiți pe Facebook şi dacă numai ştii ce să zici aduci aminte de acel joc. Chestii de genul, dar să fi sincer de la bun început, ştii că minciunile iasă la iveală. Spune-i unde ai văzut-o prima oară şi chiar îți pare o fată de treabă. Trebuie mai întâi să deveniți prieteni, şi după îi spui ce simți. De exemplu dacă vorbiți să zicem 3 saptămâni cred că deja ajunge. Aveți destul 3 săptămâni să deveniți prieteni, dacă stii unde locuieşte, uită-te când pleacă undeva de exemplu la magazin, iar tu ar trebui să fii tot acolo, să veniți împreună înapoi, şi nah găseşti tu ce să mai vorbeşti. Pe Facebook îi poți propune să vă vedeți undeva, într-un loc mai retras doar voi doi, sau să ieşiți la un suc. Cum crezi tu că e mai bine, dar asta după ce vorbiți să zicem o săptămână să te cunoască şi ea cât de cât! Baftă! Poți răspunde înapoi dacă crezi că te mai pot ajuta cu câte ceva. Succes!