| AnonimaZilei a întrebat:

TPU! De curând am fost la doctor si am aflat ca am chist hormonal, este de 3 cm, eu am 14 ani si mi-a dat doctorul ginecolog un tratament cu Normens, am încredere in doctor, dar am vrut aa va întreb ceva, acest tratament este ca si cum as face unul cu hormoni? sau daca acest tratament imi va da multă energie, as fi bucuroasa, eu am uitat sa întreb medicul ginecolog, deci, va rog sa imi ziceți si mie ce efecte ar avea, sunt curioasa, dau Funda, multumesc!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pastilele Normens sunt produse naturiste avand in compozitie extracte din plante si nu hormoni creati sintetic. Produsul are efecte de restabilire a echilibrului hormonal dintre estrogen si progesteron precum si de impiedicare a formarii de chisturi ovariene, de dizolvare a acestor chisturi daca exista deja, de stimularea si favorizarea producerii ovulatiei la timp ceea ce are efect/menirea de a regla ciclul menstrual. Deci acest tratament nu este similar cu tratamentul in care se folosesc produse hormonale (pastilele anticonceptionale), insa iti va regla ciclul menstrual si va impiedica formarii unor noi chisturi ovariene in viitor. Producatorii produsului dau asigurari ca este naturist si de asemenea ca produce si alte beneficii deoarece mareste vitalitatea si energia organismului dar si libidoul feminin in cazul femeilor care si-au inceput viata/activitatea sexuala. Multa sanatate!