| Dumitrescu_Ioana_1995 a întrebat:

Hei TPU... de curand am aflat ca am un chist ovarian, am fost si la ginecolog blah blah. Intrebarea mea este : Ce se poate intampla? ( am tratament, dar daca nu as mai lua pastilele ce s-ar putea intampla? )

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

S-ar agrava mai tare problema daca intrerupi tratamentul

| valentingb a răspuns:

Blah Blah? Nu mai poti sa faci copii, pot aparea probleme ovariene si vaginale, n-o sa mai fii in stare sa faci dragoste, pe scurt, e naspa. Asa ca ia pastilele si ovulele, daca ai, si spera ca o sa-ti treaca.