| MarinnelaEla a întrebat:

De mult timp (2 ani ) imi place de un baiat, el e genul glumet, de treaba, timid. Anul trecut a aflat ca il plac, si mereu se uita la mine serios iar cand unii ii spuneau,, Baaiii uite-o ca te place "el zambea si zicea " taceti ma ". Anul asta a inceput sa vorbeasca mai mult cu mine, cand ma supara cineva intervine si el si spune,, lasati-o in pace ", mai face glume proaste dar isi cere scuze si vorbeste foarte frumos cu mine. Ce ziceti? Ma place macar putin?

Răspuns Câştigător
| diiiiiana4cka a răspuns:

Pai sigur ca da,e evident.Dar singura ai zis e timid,la el lucrurile decurg un pic mai lent,pina incepe a prinde la curaj trebuie timp. Daca nu iti place sa astepti, ia initiativa in miinile tale, nu-i zice ca il placi, dar incepe sa intri cu el mai mult in discutii, fii mai indrazneata un pic si totul iti va reusi! Succes!

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Te place un pic mai mult

| neutrino a răspuns:

Putin, asa se indragostesc cei glumeti!

| MiruD a răspuns:

Daaa! Te place. Atata timp cat iti ia apararea, vorbeste cu tine. Dar nu inteleg de ce nu vorbiti despre asta. El timid, tu timida..Nu o sa mai formati o relatie daca sunteti asa. Cu curaj, da-i inainte! tongue

| SpeșălGirl a răspuns:

Am trecut si eu exact prin aceeasi situatie. Emotiile, frica...le simteam mereu camd ma aflam langa el.Si o data mi-am zis: Eu il plac pe baiatul asta de un an, si pana acum nu am reusit sa fiu impreuna cu el.Am respins o gramada de baieti pentru ca il placeam pe el.Eu zic sa ii spui ce simti pentru ca este pacat sa stai sai sa astepti dupa el,pana la urma, poate nu te place si tu stai si astepti.Fa tu primul pas si spune-i daca si el va zice ca te place formati un cuplu dar sa nu-ti fie frica de respingere, ca nu-i sfarsitul lumii, sunt o gramada de baieti. Vorbeste cu el cat mai repede, iti place de el de o perioada lunga de timp si nu cred ca merita.

| Latusca a răspuns:

Normall ca te place, dupa cum i-ai descris comportamentul clarr ca ii esti draga :*