| Marlene123 a întrebat:

De o luna si ceva mi-am inceput viata sexuala. De atunci am inceput sa fiu foarte sensibila cand pun mana in apa rece, am scurgeri vaginale foarte dese. Ce se intampla? De ce asa? Mentionez ca pana sa imi incep viata sexula nu pateam asta cand bagam mana in apa rece.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai tu o infectie vaginală nu are nicio legatura apa rece, ai facut sex ne protejat asta a declansat scurgerile, mergi urgent la medic pentru tratament, poate ai candida.Ce varsta ai?

| oany a răspuns:

Buna.Nu vad nicio legatura intre cele doua.Si o virgina poate sa fie sensibila si sa raceasca la fel ca o femeie care si-a inceput viata sexuala.Cred ca pur si simplu ai o perioada in care esti mai sensibila..si vremea este de vina..parerea mea este sa consumi multa lamaie si miere pentru a ridica imunitatea!

| Violleta2022 a răspuns:

Apa rece nu provoaca surgeri vaginale sau sensibilitate, dar bolile cu transmitere sexuala, pot provoca asta.
Te sfatuiesc sa mergi la un control ginecologic si sa faci o analiza a secretiei vaginale.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orice femeie (domnisoara) care se considera educata, ar trebui sa stie ca dupa ce si-a inceput viata sexuala, este recomandat sa se prezinta la o consultatie ginecologica, fiindca incepand din acel moment consultatia efectuata va fi completa si complexa. Doar medicul ginecolog poate constata si stabili de ce natura este scurgerea vaginala mentionata si de asemenea care este tratamentul recomandat de a fi folosit in cazul prezentat. Multa sanatate!

| bobi123 a răspuns:

Nu stiu faza cu apaa rece, dar scurgerile vaginale pot fi dacă nu ati luat vreo bacterie, infecție ceva. Cel mai indicat este sa va protejați?, si dacă v-ati protejat, poate ati răcit ovarele?