| anonim_4396 a întrebat:

Hey.Am o problema. Luna asta nu mi-a venit deloc ciclu, trebuia sa imi vina pe 19, 20.in schimb am avut o scurgere mai maronie timp de cateva zile. Mi se mai intampla si inainte sa imi incep viata sexuala. In plus am si dureri vaginale si imi curge un lichid alb. Ce pot avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intai trebuie sa excluzi o sarcina. Fa un test de sarcina din prima urina de dimineata in oricare din zilele astea. Daca nu esti insarcinata, e posibil sa ai o infectie genitala si/sau o dereglare hormonala, de aceea trebuie sa te vada, cat mai repede, ginecologul.

| catalina_8997 a răspuns:

Dca te doare f tare ai junghiuri in partea dreapta s-ar putea sa fi insarcinata nu vreau sa te sperii fiecare organism difera de celalalt dar o pr de-a mea a avut simptomele astea si era insarcinata. dar tot odata poate fi o dereglare hormonala. consulta un medic cel mai bine, bafta!

| denismaria92 a răspuns:

Nu ma doare intr-o anumita parte, pur si simplu ma inteapa.

| stefan1george a răspuns:

Salut, consulta un ginecolog. Ia-ti o prietena cu tine, sau cineva cu care sa te simti in siguranta si du-te. E important sa nu pierzi timpu' cu intrebari si raspunsuri.

Esti bine!

| monicutza_8200 a răspuns:

Da si mie mi s-a mai intamplat.asta inseamna ca iti vine in aceeasi zi in care ti-au aparut scurgerile insa daca scurgerile persista si nu ti-a venit te sfatuiesc sa mergi la un control