| Giulia97Anna a întrebat:

De unde sa incep...Pai eu vorbeam la telefon si pe o retea de socializare cu un baiat(pe care il cunosteam de 1 an, dar nu am avut curajul sa vorbesc cu el pana acum), care era mai mare ca mine cu 4 ani, el are 20 de ani si eu 16 ani(implinesc 17 peste cateva luni).Asa,pai noi am vorbit mult si ne doream sa ne intalnim,eu i-am explicat ca nu prea pot, pentru ca eu stau la sat iar el este la facultate in alt oras, cam la aprox. 50 de km fata de satul meu, si vine rar acasa in orasul lui natal, care este mai aproape de satul meu.Am incercat sa-mi mint chiar si parintii,ca ma duc in oras la ziua unei prietene,dar nu am reusit,si am mai incercat diferita modalitati, pana la urma i-am spus adevarul(partial)mamei mele, dar ea nu mi-a dat un raspuns.Eu i-am explicat la telefon situatia in care sunt, si el s-a suparat rau pe mine.Atunci daca am vazut ca nu merge,i-am zis sa ramanem prieteni,el nu vroia asta, dar pana la urma s-a hotarat sa ramanem prieteni, el spunea ca a vrut sa ma blocheze pe facebook.Acuma serios,chestia asta mi s-a parut stupida, sa-mi dai bloc!? Ma rog, acuma eu ca o "aiurita" am pus suflet si inca mai sufar....Stiu ca asta nu suna a intrebare dar imi puteti da un sfat?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ignora-l daca te ignora

| MiruD a răspuns:

Sfat? Ignora-l. Si invata sa nu mai pui suflet in absolut orice. Cine stie cu ce scop vroia el sa va intalniti.

| Giulia97Anna explică (pentru MiruD):

Cred ca ai dreptate.

| MiruD a răspuns (pentru Giulia97Anna):

winking

| Giulia97Anna explică (pentru MiruD):

happy

| SebastianCMT a răspuns:

E cam deplasat sa pui suflet intr-o relatie la distanta nu stiu cum reusesti. Incearca sa treci peste si sa crezi in tine. Baieti mai sunt ai tot timpul.

| SamyJr a răspuns:

Nu vreau sa fiu rau, dar daca se comporta asa...sunt convins ca vroia numai sex...