| AngieSutru a întrebat:

De vreo 2 zile am început o relație cu un băiat de 16 ani din liceu,are aceiași vârsta ca și mine. Ideea ca este prima mea relație și nu prea știu cum sa ma comport cu el. Ieri am avut un moment foarte penibil,a vrut sa ma sărute cu limba (da știu pare aiurea povestea ) și eu nu am știut,asta pot zice ca a fost primul meu sărut,și m-am simțit foarte prost. După faza cu Sărutul am vorbit prin mesaje și mi-a spus ca poate ii era frica ca nu vreau și de abia după și-a dat seama ca nu știu,și a spus ca o sa ma învețe el. Ideea e ca astăzi ies cu el la prima întâlnire și nu știu despre ce as putea sa discut cu el, am nevoie de sfaturi, o sa ieșim printr-un parc. Vreau cât mai multe sfaturi legate de prima relație. Funda

Răspuns Câştigător
| Dennisz a răspuns:

Draga mea, subiectele de discutie vor veni de la sine, nu te panica degeaba.
Cat despre comportamentul intr-o relatie, baiatul a fost un gentleman si a spus ca te va invata el. Dupa parerea mea ar trebui sa il lasi pe el sa se ocupe de restul, si lasa emotiile acasa cand iesi la intalnire, ca nu are nici un rost.
Succes, cheers!

2 răspunsuri:
| ShamelessQboy a răspuns:

Fii naturală si fa ce simți, ce iti face placere!

| valentinatvd a răspuns:

Subiectele de discutie ar trebui sa vina de la sine. Nu te plafona de momentul de ieri, lasa te purtata de val, el ar trebui sa inteleaga ca nimeni nu s-a nascut invatat. Poate i se pare chiar dragut, nu ai de ce sa te simti prost.