| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu...deci am fost cu un baiat impreuna si era afectuos, ma pupa mereu..in fine..si intr.o zi am aflat de la un prieten ca e cu alta fata si ca nu mai e cu mine..am inceput sa plang, si doi din cei mai buni prieteni mi.au spus ca defapt baiatul ala nu e cu nicio alta fata, ca a zis doar asa in gluma... dupa chiar am crezut ca glumea..mi.am sters lacrimile... apoi,de la un prieten mai apropiat de cel cu care am fost impreuna mi.a comfirmat ca nu e impreuna cu alta fata, dar a zis asa caci nu mai vroia sa fie cu mine...n.am putut sa zic nimic caci ma simteam prost si pe deasupra imi era si rusine...acum,el se cimporta de parca n.am fi fost impreuna,a uitat totul, si imi e doar prieten. Inca face glume,ma baga in seama, ma ia uneori in brate...si totusi nu inteleg de ce s.a drspartit de mine...eu sunt o persoana vesela,glumeata,prietenoasa si ma inteleg mai bine cu baietii,si sunt o fata cuminte,adica invat bine,sunt la locul meu, stiu sa ma comport...doar atat as fi curioasa sa sriu,voi de ce credeti ca s.a despartit asa din senin de mine? Nu am fost niciodata rea, si n.am reprosat nimic,nu.mi sta in fire sa ma cert si sa fiu rea... si el cum poate fi ca inainte sa fim impreuna,adica eu cel putin acum imi e rusine sa dau ochii cu el, dar vad ca lui nu.i e... unii prieteni mi.au spus ca el nu stie sa se comporte si sa aiba grija de o fata... oare e adevarat? E prima mea dragoste adevarata,si eu prima oara ma uit la comportament, aleg persoanele dupa comportment...ar trebui sa l uit? O parte din mine spune nu, iar alta da...

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Uita-l fara sa mai stai pe ganduri, fara regrete, fara nici o parere de rau sau lacrimi, Nu te-a iubit cu adevarat iar faptul ca te-a lasat stiind ca te va face sa suferi scoate si mai tare in evidenta infantilismul sau precum si caracterul lui de persoana infama in comportament, purtare si sentimente.

| Iulia_Ionescu_2001 a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Cred ca ai dreptate pentru ca si atunci cand era cu mine inca se dadea la alte fete, le punea mana pe cur etc... iar cand cineva intreba daca suntem impreuna el zicea ca nu stie sau ca suntem gen prieteni cu beneficii.Pe mine ma ranea cand zicea ca suntem prieteni cu beneficii altora, dar ma gandeam ca poate zice asa ca ii e rusine sa zica.Dar vad ca lui nu i.a pasat deloc. sad Mie imi e aiurea sa dau ochii cu el, desi sunt nevoita s.o fac pentru ca suntem colegi, dar el n.are stres, ma suna pentru teme, ma baga in seama, e ca orice alt prieten.

10 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Cati ani are? Daca e de varsta ta poate e inca neexperimentat si nu a vrut sa mai fie cu tine, sunt mai importanti prietenii sau daca e mai mare te considera imatura si nu vrea un copil langa...
motive sunt multe, aiurea e ca inca te mai ia in brate, uita-l

| Lawliet14 a răspuns:

Uita-l, asa cum te-a uitat si el pe tine! Adica repede...

| grab a răspuns:

Cred ca a vrut sa incerce cum esti, si-a dat seama ca nu poate mai mult cu tine deocamdata si a hotarat sa se raceasca de tot. poti totusi sa ii ceri sa fie sincer 2 secunde cu tine si sa iti spuna ce inseamna toate astea. chiar daca mai sunt cateva lacrimi acum, descarca-te si mergi mai departe, dragostea nu se termina la primul Canuta-on-sucit! succes!

Răspuns utilizator avertizat
| MidnightR a răspuns:

Fetito,de unde ma rog ai vrea sa stim noi de ce s-a despartit cand tu te-ai descris ca fiind perfecta fara sa fii comis vreo greseala? Daca comportamentul e acelasi si inainte si dupa probabil asa e natura lui, poate pur si simplu nu stie sa iubeasca sau sa faca diferenta inca intre o simpla prietena si o iubita.
Poate si-a dat seama ca nu s-a descurca intr-o relatie si a decis sa readuca totul la stadiu de dinainte. Poate din cauza asta si comportamentul lui.
Vezi? Sunt cam multi de "poate".

| Anonimasimpla a răspuns:

Uita-l si gata, sunt si alti baieti

| Irina36 a răspuns:

Poate nu tinea la tine, sau nu esti ceea ce vrea el.

| CatalinaAdela a răspuns:

Nu-i mai da atentie nesimtitului!

| Iulia_Ionescu_2001 a răspuns:

Multumesc pentru sfaturi