| TheKiller975 a întrebat:

Deci am o mica problema. Sunt un baiat mai timid de felul meu si nu prea stiu cum sa ii spun unei fete ca o plac, ar trebui sa mentionez ca in general ma inteleg bine cu fetele, facandu-le sa rada, vorbesc cu ele dar cand vine vorba sa spun ca imi place de una ...Problema.Am un fel de teama ca as putea fi respins iar apoi fata sa spuna mai departe prietenelor ei si ele sa rada de mine (Ciudata frica nu?). Ati putea sa-mi dati niste sfaturi cum sa scap de aceasta frica. Ati putea sa imi dati niste sfaturi cum sa ii spun unei fete ca o plac?

3 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Mestere unde ai auzit tu ca trebuie sa ai spui unei fete ca o placi-normal ca poti -dar nu cred ca ai gasit pe aia care sa fie in limba dupa tine...Cel mai oki e sa faci o fata sa intelega asta, sa te porti cu ea mai aparte, sa se simta iubita, rasfatata -invit-o in oras-poti sa folosesti in exprimare de imi multe ori -noi doi -Cu timpu va pricepe ca o placi -doar nu scoti o fata de 10 ori la film si in oras doar asa ca sunteti prieteni -sa fim seriosi!

| varcolaccc a răspuns:

Renunța ca relațiile si femeile aduc numai necazuri.

| regrets22 a răspuns:

Ai o nesiguranta deci pur si simplu nu ai incredere in tine. Nu trebuie sa-ti spun cum sa o faci si nici nu trebuie sa iti fie frica de cum ar reactiona la spusele tale. Trebuie sa fi sigur pe tine si ii spui pur si simplu sau daca nu ai curajul ''face to face'' scrie.i o poezie! happy