| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU.Sunt baiat am 15 ani si sunt putin timid.Cand vorbesc cu persoane straine sau cu fete frumoase ma inrosesc vorbesc sacadat, ma balbai fara sa vreau.De cate ori vreau sa scap de aceasta frica ca voi spune ceva neinteresant sau plictisitor nu reusesc.Cu fetele mai putin bune, vorbesc pe orice subiect si nu mi-e teama ca voi spune ceva gresit.Prietenii mi-au spus ca unele fete frumoase pe care le plac mă plac pe mine, insa pt ca nu le-am abordat cum trebuie nu am avut sansa sa fiu cu ele.De multe ori o conversatie este doar cu buna, ce faci si cam atat, imi dispar ideeile fara sa vreau.La aspectul fizictongueersoanele care ma cunosc spun ca arat bine insa eu sunt de alta părere, ma uit in oglinda si vad că sunt urât, oricat ma aranjez tot asa sunt.Va rog sa ma ajutati. Daca vreti poze sau sa imi dati sfaturi vi le trimit in privat sau pe mess la id alpine.alpin. Ofer FUNDĂ

Răspuns Câştigător
| YzaBella13 a răspuns:

:]] Asa sunt si eu, oricum acea fata speciala nu se va uita la asta si va incerca sa te inteleaga si cunoasca mai indeaproape, e adevarat ca fetelor le plac baietii indrazneti, dar nici un 'fals' nu vreau sa aiba langa ele, si faza cu rusinea va disparea cu persoana potrivita, te va accepta, iar tu nu te vei mai simti inferior ci egal. Oricum fiecare ne vedem urati, asta inseamna ca esti om. Aspectul e 50% dupa mine, si acea persoana speciala se va uita la tine si te va vedea perfect. Sper ca te-am ajutat!

1 răspuns:
| MEduard a răspuns:

Fii mai tupeist frate, sfatul meu este să nu mai încerci să fi ceea ce nu eşti. E o mare greşeală. Fi tu însuți în orice situație. Nu ai nevoie se panarame, ai nevoie de o fată bună.