| WhiteDude a întrebat:

deci am o problema, am 17 ani, nu am avut o prietena pana acum, nu pentru ca as fi urat sau nu stiu sa vorbesc cu fetele ci pentru ca am tot asteptat o fata sa se desparta de prietenul ei de vreo 2 ani si ceva incoace, intr-un final am realizat ca e posibil sa nu se desparta niciodata si m-am decis sa trec mai departe pentru ca deja am o varsta si imi e cam rusine sa nu am prietena, fetele de obicei ma plac, dar nu prea stiu cum sa procedez cand ies cu ele si cam toate se astepata de la mine sa fac toata treaba pentru ca dupa cum am spus nu par genul care sa aiba 0 experienta, dimpotriva, pana la un punct sunt foarte sigur pe mine, dar apoi cand vine momentul decisiv nu prea stiu ce ar trebui sa fac, nu prea stiu sa citesc semnalele pe care mi le trimite, am vorbit cu o fata sa ies la o terasa zilele urmatoare, o plac, e foarte draguta si avem o gramada de lucruri in comun, ea a zis ca sunt " super ok in convesatii si in tot" deci banuiesc ca ma place, ce sa fac? adica banuiesc ca nu pot sa o intreb daca vrea sa fie cu mine, trebuie sa o sarut, intrebarea e cand si cum? in timp ce stam la terasa? cand o cunduc inapoi acasa? sa fie sarut normal sau french kiss? deci va rog sa nu incercati sa faceti pe trolli sau pe mistocari ca ma pricep la sarcasm, daca nu puteti da un raspuns serios mai bine va abtinesti.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

La 17 ani ar trebui sa intelegi ca o fata intai se cucereste, apoi se saruta.

| Raiiiisa a răspuns:

Mare prostie ai facut.Cum sa iti pierzi 2 ani din viat asteptand o fata care era cu altul...

Cand iesi undeva cu fetele sau cu o fata, incerca sa vina totul de la sine, sa fie spontan..nu sa mergi cu "lectia" invatata de acasa.Asta e motivul pentru care te pierzi atunci cand nu ar trebui.
Daca iesi urmatoarele zile cu tipa la terasa trebuie neaparat sa aiba loc si un sarut? Eu zic ca nu.
Daca va avea loc,lasa sa vina si de la ea,sa-ti arate ca isi doreste si ea,iar cand se va intampla, din nou nu este nevoie sa fie programat momentul.
Daca va fi sa fie, cu siguranta se va intampla.

Neutrio are dreptate, trebuie sa stii cum sa cuceresti o fata si sa nu te arunci cu capul in fata, direct la sarut si alte apropouri.
Lasa lucrurile sa vina de la sine si va fi bine.

| 1DeadMemories a răspuns:

Esti o persoana rabdatoare, asta place fetelor.Nu sari pe ea de la prima intalnire,nu i nevoie sa o saruti, decat daca da ea semne ca ar vrea. Incearca sa o cunosti, sa vorbiti mult despre voi, sa gasiti puncte comune de conversatie, restul vine de la sine daca exista atractie intre voi.

| adriang95 a răspuns:

Depinde de la fată la fată... Sunt unele cu care poți acționa mai repede, care te „ajută", dar și altele cu care trebuie să ai MULTĂ răbdare.
De aceea nu te putem ajuta prea mult. Sărutul nu e obligatoriu să vină atunci sau la o întâlnire ulterioară. Trebuie să fii tu însuți, să îi arăți că meriți să înceapă ceva cu tine, iar restul vine de la sine... Legat de „ce moment să alegi", nu cere sfaturi, fii original, spontan.
Important e să vorbiți, să-i trezești interesul, „and nothing else matters" pentru că vine pur și simplu.
(Scuze dacă nu sunt coerent, dar e 4 dimineața).

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Sa incepem cu inceputul. La terasa poti sa faci glume (asta o va face sa zica ca esti amuzant ceea ce e bine) dar nu despre ea si sa nu fie rautacioase! Avand in vedere ca nu ai mai avut o prietena pana acum nu fa french kiss de la prima intalnire sa nu o dai in bara. Poti sa ii oferi un sarut normal daca iti cere (si asta nu inseamna ca ti-o spune in fata... trebuie sa-i observi gesturile sa vezi daca si ei ii placi, cel mai probabil ea o sa te sarute, asa fac fetele de obicei). Cum a zis si Raiiiisa nu fa ceva planuit de-acasa fiindca fetele sunt imprevizibile. Nu stii ce o sa zica. Fa o discutie libera si gaseste un punct comun de discutat. Vorbeste despre ea! Numai daca te intreaba despre tine raspunde-i. Pune-i intrebari de genul(EX): Tu: Tu ce tip de muzica asculti?
ea: Rock clasic.
tu: Si canti la un instrument?
ea: Nu, dar fac canto de 5 ani.
tu: Oau! Ce tare! Ar trebui sa cantam impreuna, eu la chitara si tu vocal happy
Vezi? Cam asa se face gaseste puncte comune de discutie. Asa va apropiati unul de celalalt. Incearca ca tu sa fii liderul conversatiei altfel partenera ta o sa inceapa sa devieze la intamplari de-ale ei. Iar daca nu reusesti sa conduci conversatia nu o opri din vorbit, sarut-o. Este cel mai frumos fel de a o face sa taca. Daca nu este genul suparacios cand ai ajuns la ea acasa (ca normal ca trebuie sa o conduci) intreab-o: Nu imi dai un sarut de ramas bun?
P.S.: Eu am spus astea ca baiat. Si stiu ca mie mi-a mers. Nu trebuie sa-mi dai funda Raiiiisa o vrea mai mult happy