| mandrutza a întrebat:

Daca prietena mea cea mai buna a inceput sa ma sarute, sarut serios, frantuzesc ma refer, nu m-am asteptat la asa ceva, inseamna ca este indragostita de mine? amandoua avem 15 ani, si ne intelegem extraordinar, suntem si colege de banca, ne vizitam acasa f des, petrecem f mult timp impreuna.Saptamana trecuta a venit la mine acasa si cum stateam una langa alta, ea a inceput sa ma pupe pe obraz, dupa aceea un alt pupic pe buze, si mi-a spus ca vrea sa ma invete sa sarut cu adevarat (eu nu stiam)si a inceput sa ma sarute cu limba, tot mai mult, mie mi-a fost jena, adica nu am crezut ca o sa faca asa ceva, m-am rosit la fata rau de tot de emotie, sunt cam timida, si in afara de asta tot imi atingea si sanii. Ea stie sa sarute f bine a avut un prieten inainte. Este o fata f. dulce si feminina, si pana la urma mi-a placut mult de tot cum m-a sarutat, doar ca mi-e rusine cand ma gandesc ca am facut-o cu o fata si nu cu baiat cum era normal. De atunci a devenit si mai apropiata de mine, ma imbratiseaza si mai des si ma tine de mana, si a zis ca nu vrea sa se desparta niciodata de mine. Ma simt minunat cand ne sarutam, dar inseamna ca ei ii plac numai fetele, adica este lesbiana? nu am vorbit asa ceva cu ea, mie cam rusine...si daca ar afla parintii ar fi chiar groaznic! ce sa fac?

16 răspunsuri:
| iloveunicorns a răspuns:

Prietena ta este lezby, adică este fată, și ii plac persoane de același sex. Încearcă să te îndepărtezi de ea, nu iți va face bine chestia asta.

| Bujor_Madalin_1995 a răspuns (pentru iloveunicorns):

Nui va face bine din cauza persoanelor cu mintea inapoiata (adica persoane proaste) care inca gandesc in mod homofobic? nu trebuie sa-i zici ca nu-i va face bine daca prietena ei ii lezby ii ok, daca si ea descopera ca ii lezby fie bine asa cine sunteti voi sa ziceti ca ii sau nu-i bine.

| oanard174 a răspuns:

Mie una mi-e sile,poate a vrut sa vada cum e sa se sarute cu o fata dar daca ti-a atins sanii, nu vrea sa va mai despartiti niciodata, te tine de mana(Dumnezeu nu a lasat asa ceva). urat.

| Bujor_Madalin_1995 a răspuns (pentru oanard174):

Ia uite altcnva care raspunde cu : dumnezeu nu a lasat asa ceva laughing daca "dumnezeu" cum zici tu nu vrea asta dc milioanele de persoane homoxexuale si lesby nu mor prin suferinte date de "dumnezeu"? laughing) sunteti comici voi cu mintea inapoiata laughing si nu zic k eu is gay sau mai stiu eu ce dar sincer nu vad dc in orice caz va vad pe voi ce nu suportati idea ca exista persoane gay si rad de voi laughing suntem toti oameni pana la urma fratilorhee hee

| Consumptive a răspuns:

Discuta cu ea, fara sa o jignesti sau altceva, incearca sa ii explici ca nu mai vrei sa faca ceea ce face si ca ar fi bine sa se opreasca.Probabil tie ti-a placut sarutul si-atat...gandeste-te ca cel mai probabil ti-ar fi placut la fel de mult sau chiar mai mult daca in fata ta era un baiat.
Am patit-o si eu pe la 14 ani, dar doar odata. Apoi colega(si cea mai buna prietena) mi-a spus ca a fost din curiozitate oh go on, deci cel mai probabil asa a fost si in cazul vostru...chestia pe care nu o inteleg e de ce continua.thinking
In fine, tu nu esti lesbi...ai fost curioasa si-atat, problema e ca tu o lasi pe fata sa te tot sarute desi tu incepi sa nu te mai simti la fel de bine.Ea nu stiu daca este, probabil bisexuala sau cam asa ceva, vezi si tu daca ii plac si baietii sau numai fetele, sau intreab-o.
Repet, discuta cu ea, explica-i ca ai dori totusi sa se opreasca si incearca sa iti cauti un baiat.
PS: Partea buna: acum stii sa saruti. oh go on

| Consumptive a răspuns:

Nu stiu, daca fata nu a sarutat niciodata un baiat nu se poate pronunta ca e lesbiana...de ce? Pentru ca nu a aflat si cum e sa sarute un baiat. Daca saruta un baiat, o saruta pe prietena si ajungea la concluzia ca nu ii place un sarut cu un tip ci numai un sarut cu o tipa, mai ziceam, dar asa nu prea cred.
Stai linistita mandrutza, e varsta experientelor...si eu am tot 15 ani si stiu cum e: curiozitate si alte cele, dar daca nu te-ai sarutat si cu un baiat si nu stii cum se simte, nu poti spune ca esti lesbiana.Totusi, acum am citit din nou ce-ai scris, prima data nu citisem si partea cu atinsul sanilor: nu o mai lasa sa faca asta, serios...curiozitate, curiozitate, dar pe bune, daca mai incearca spune-i sa inceteze, sau da-i mainile la o parte sa simta ca te impui intr-un fel.
Legat de incheierea prieteniei cu ea mi se pare un pic cam drastic, adica nu cred ca daca ii explici n-ar intelege. Abia atunci cand nu o va face te-ai putea gandi sa pui punct relatiei de prietenie dintre voi.

| GreeenAlien a răspuns:

Daca tie iti place cum te saruta, clar ai inclinari lesbiene.Nu e nimic anormal, sunt multe lesbiene. Vorbeste cu ea, lamuriti totul.

| alexandru123456alexandru a răspuns:

Stai calma a vut sa experimenteze cum e sa saruti o fata nu cred ca ii place de tine cel putin asa ced

| mindyabusiness a răspuns:

E perfect normal. Nu asculta oamenii care sunt homofobi, nu merita! Daca tu simti ceva pentru ea, atunci nu va opriti!

| Anastasiaaa a răspuns:

Nu inseamna neaparat ca e lesbiana. poate asa e firea ei, mai nebuna.in orice caz, ar trebui sa vorbesti cu ea.si daca tie iti place cum te saruta.atunci cred ca si tu ai o problema.

| MissMary22 a răspuns:

Mandrutza.Eu cred ca tu nici nu stii ce-i ala un sarut frantuzesc. Iar, in ceea ce o priveste pe prietena ta, pot spune decat ca in cazul vostru se potriveste zicala :` Hai te puupbatting eyelashes Te iubesc!`de la o fata pentru alta fata happy

| mandrutza explică (pentru MissMary22):

Ba tocmai ca acum stiu cum e! asta e "problema"...

| MissMary22 a răspuns (pentru mandrutza):

Si vrei sa zici ca nu-ti place?laughing Dupa ce ca fetele saruta mult mai bine decat baietii...Trebuie sa iti placa!

| CarlaYTFZS a răspuns:

Heiii mandrutza! Vorbeste deschis cu prietena ta iar apoi lamuriti definitiv relatia. Daca tie totusi iti plac baietii probabil ca ai doar un val, de care vei putea trece daca incerci sa te desparti de prietena ta! Incearca sa-ti faci un prieten inainte sa faci aceiasi greseala! Explica-i prieteni tale ca nu este sanatos ce face ea si incearca s-a o convingi si pe ea sa-si faca un prieten!

| Danyy_Danyel_1996 a răspuns:

Nu te indeparta de ea, ar fi pacat sa stricati o prietenie asa de stransa inainte sa stii lucruri concrete. Ai vorbit cu ea despre asta?

| Lavinia17lavy a răspuns:

Din punctul meu de vedere vorbeste cu ea...Pai daca ai zis ca iti place cum te saruta...sau daca ea te saruta nu ii lesbi...gandeste-te...cand sunteti impreuna vb cu ea si asculta-ti inima poate tu sau ea, simti cv mai mult decat o prietenie sau poate doar o prietenie