| OchiiDinUmbra a întrebat:

Buna tpu.deci imaginativa o situatie.sunteti baiat.va indragostiti de o fata.la inceput ea nu va suporta. faceti totul ca sa deveniti prieteni, ajungeti sa fiti best friends.va alintatati cu frate, sora etc. fata va arata ca vrea mai mult.intrun final ii spuneti ca vreti sa fiti impreuna cu ea.ea spune ca se gandeste.se comporta normal intre timp. apoi cand vine momentul sa va dea raspunsul(si raspunsul sa fie da) va certati dintr-o prostie.o barfa.va certati RAU.voi o jigniti(prefacuta,mincinoasa).in aceeasi zi clarificati totul,ea vina acasa la voi numai ca sa va impacati(sunteti singur acasa), dar se comporta rece, nu mai vrea sa o atingeti.si va spune ca dupa ce ati jignit-o nu mai vrea sa fiti impreuna DESI MEREU SI MEREU voi ati fost cel care o apara, si se comporta frumos si erati perfect cu ea.ea va spunea asta mereu.ca sunteit cel mai bun baiat si cel mai cel...
asa. dupa ce va spune asta, voi considerati ca minte(adica ca de fapt nu e suparata.si considerati asta deoarece EA A VENIT SA VA IMPACATI SI sasi ceara scuze).de la asta va certati iar.rau! si va impacati si iar va certati si iar....pana ajugeti in prezent(ziua de azi).ea vrea sa va impacati dar voi STITI SIGUR ca va facut prost si pampalau catre prieteni.si ea nu recunoaste.si voi inca sunteit suparati dar o iubiti.ce faceti ca sa fiti din nou impreuna?(deja ati incercat sa o mai intrebati de 2 ori,v-ati cerut scuze,v-ati explicat pentru toate cuvintele).ce credeti?(deci noi ne-am certat vara asta, pe la jumatea ei)(ea va spus ca e indragostita de voi, va arata ca tine la voi dar spune ca vrea doar prietenia voastra)(va spune ca va vede mai mult decat un prieten dar apoi va certati iar) ce credeti?

3 răspunsuri:
| L2tbx a răspuns:

Incearca sa petreci mai mult timp cu ea si sa ii arati ca impreuna va puteti distra, vorbeste cu ea dar ca un prieten intai apoi petrecand mai mult timp impreuna va veti apropiadar nu mai bate apropo atat de des daca vrea sa fie impreuna cu tine, arata-i mai multa atentie dar intr-un mod subtil si finut iar ea te va aprecia. Vorbeste des cu ea si fi sincer, fi mereu alaturi de ea si incearca sa eviti certurile si sa o asculti!

| Lollo29 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ea, sa o alinti sa ii spui vorbe dulci fa-o sa se simta bine insa nu fortat.

| justsara a răspuns:

Complicata situatie, mi se pare cam copilareasca cearta asta dintre voi. De obicei relatiile astea de dragoste dintre cei mai buni prieteni sunt riscante, pentru ca de multe ori, (dupa o cearta) clarificarea sentimentelor e dificila. Nu am inteles care din voi doi vrea ca relatia sa continuie, dar se poate ajunge intr-un moment in care nu sti daca ti la persoana de langa tine ca la un prieten bun sau ca la un iubit, poate fi un moment de confuzie. Sincer daca intre voi a existat dragoste, certurile astea provocate de gura lumii nu ar fi trebuit sa dauneze asa de mult.