| coco222 a întrebat:

Deci imi place de un baiat dar nu stiu cum sa-i spun fara sa ma blochez (adica fara sa ma emotionez si sa nu mai pot vb) si e cam greu asta! deci va rog ajutati-ma!

8 răspunsuri:
| jessikz0r a răspuns:

Nuu,nu.Niciodata, dar niciodata, sa nu-i spui unui baiat ca-l placi pana s-o faca el. Pentru ca atunci cand te oferi prea repede risti sa fi ranita! Fa unele gesturi care sa-l surprinda placut, apoi lasa-l pe el sa faca restul pasilor daca chiar vrea, fi tot timpul acesta misterioasa ca el sa nu-si dea seama daca tu chiar il placi sau nu, fa-l confuz! Asa vei reusi crede-ma! Bafta si asteptam sa ne scrii sa vedem ce-a iesit :*

| coco222 explică (pentru jessikz0r):

Mersi pentru raspuns

| superstar1998 a răspuns:

Sincer, jessikz0r, nu numai fetele se ranesc. Desi sunt de acord ca nu ar trebui sa ii spui ca il placi, poti sa ii bati un apropo intr-o discutie de exemplu pe mess sau Facebook, in genul: Auzi, dar tie de cine iti place?
Daca o sa iti zica ca de tine, atunci bravo. Daca o sa zica de alta fata, atunci asta e... Daca o sa evite raspunsul sau daca o sa spuna ca de nimeni, atunci trebuie sa mai astepti si sa nu iti pierzi speranta.
Sper ca te-am ajutat

| jessikz0r a răspuns (pentru superstar1998):

E copilaresc draga/dragul meu ceea ce spui tu acolo cu "auzi, de cine-ti place?" crezi ca-ti va spune adevarul? nu!

| superstar1998 a răspuns (pentru jessikz0r):

La asta m-am gandit si eu prima oara, dar daca intreadevar ii place de tine nu ar zice ca ii place de alta fata, cel mult ar evita raspunsul. Nu neg posibilitatea de a gresi, dar mereu am cautat legaturi psihologice la oameni ca sa pot sa ii inteleg mai bine si mereu mi-am dovedit ca am dreptate. happy

| jessikz0r a răspuns (pentru superstar1998):

1998? esti fata? gandesti calumea pentru varsta ta, wow m-ai surprins placut :*

| superstar1998 a răspuns (pentru jessikz0r):

Nu sunt fata, sunt ceea ce ar descrie parintii mei ca un baiat mai sensibil. Ma bucur ca am reusit sa fac o impresie buna cuiva, in general nu prea reusesc... Daca vrei vreodata sa stam de vorba uite ID-ul meu de mess: Vlad. mihai28

| tyby23 a răspuns:

Sunt mai multe modalitati :
1.Rogi cel mai bun prieten sa o faca dar sa fie un prieten de incredere.
2.Iti iei inima in dinti, te duci la el si ii spui " Te plac „
3.Este cea mai grea, te duci la el si incerci sa il saruti... daca accepta inseamna ca si el te place daca se opune inseamna ca trebuie sa iti cauti alt baiatwinking