| horiaujoc a întrebat:

Imi place mult o fata si nu stiu cum sa eu spun pentru ca e cu juma de an mai mare decat mine si stiu aproximativ ca ii place de altu cum sa ii spun pentru ca ma cam emotionezwinking si nu vreau raspunsuri de genu scoate-o la film la un suc cvstraight face va rog ajutati-ma sad

4 răspunsuri:
| justfreelove a răspuns:

Lol. daca ii spui o sa iti spuna ceva de genu ca esti doar un copillaughing sau mai rau, ca estica un frate mai mic pentru ea. Ideea e ca trebuie sa o faci mai intai sa afle ca existi, ca esti baiat, si nu ma refer la laude ieftine. Agata o fata cand e ea prin zona (sigur o sa observe ) saruta-te cu alta pervers, chestii din astea. Si apropo in ziua de azi daca spui ce simti esti calcat in picioare. Unele lucruri trebuie sa le simta ea fara sa ii spui.

| Alexakos a răspuns:

Este o vorba pe facebook. "ca sa imi arati ca iti plac nu trebuie sa imi dai like la poze, trebuie sa ai ****" = sa ai tupeu.
si sa te duci si sa-i spui, insa daca ei ii place de altu... atunci nu prea ai sanse.

insa ca sa spargi cat de cat gheata dintre voi ai putea face asa.

-buna
-ai vrea sa iesim la o cafea?/mancare? etc.
daca iti spune ca da ai ceva sanse daca nu, atunci intreab-o. macar merita sa incerc sau sa plec. si direct si sincer, si fi sigur ca intelege unde bati, si o sa iti spuna daca da sau nu.
cu femeile/fetele nu e doar, "imi placi" si gata a sarit la tine in brate, o fata ca sa fie cu tine trebuie mai intai sa te cunoasca cat de cat, sa iesiti sa vorbiti, intotdeauna convorbirea face multe. asa ca chestia cu cafeaua crede-ma ca nu e deloc demodata sau stiu eu cum.

| bunica18 a răspuns:

Spune-i simplu si fii pregatit sa nu te bage in seama insa macar ai spus ce ai pe suflet, urmatorul pas va fi al ei.

| badboyvlad a răspuns:

Total de acord cu xristo "ca sa imi arati ca iti plac nu trebuie sa imi dai like la poze, trebuie sa ai ****" = sa ai tupeu
Evident ca esti prea timid ca sa eu spui...
Sincer contextual.nu cred ca ai sanse la ea.incercarea moarte n-are dar un refuz (mai alex in public mic sau mare) va fi o pata nasoala 1 saptamana 2 sau chiar mai mult dar macar iti deschide calea spre alta in sensul ca cand o sa te indragostesti de alta vei avea mai mult tupeu sa eu spui. si tot xristo are dreptate si cu "-buna
-buna
-ai vrea sa iesim la o cafea?/mancare? etc.
daca iti spune ca da ai ceva sanse daca nu, atunci intreab-o. macar merita sa incerc sau sa plec. si direct si sincer, si fi sigur ca intelege unde bati, si o sa iti spuna daca da sau nu.
cu femeile/fetele nu e doar, "imi placi" si gata a sarit la tine in brate, o fata ca sa fie cu tine trebuie mai intai sa te cunoasca cat de cat, sa iesiti sa vorbiti, intotdeauna convorbirea face multe. asa ca chestia cu cafeaua crede-ma ca nu e deloc demodata sau stiu eu cum."
NU SARI PESTE EA CA O SA TE REFUZE 100%