| Sfinnx a întrebat:

Deci,incepem sa ne racim ft mult, deoarece prietenul meu e pedepsit, iar tatal lui nu il lasa afara in vacanta asta.De cand a inceput vacanta, adica de ..joi practic, ne am vazut de 2 ori si simt ca inebunesc.Mai ales cum suntem la inceput, avem o luna am nevoie sa ne vedem cat de des posibil ca sa avem o iubire stabila.
Astazi 2/5/2014 am iesit afara,si m a cam enervat putin + de asta am observat ca nu ma mai saruta asa cu sentiment, cum o facea mai demult. Problema e ca nu stiu daca ne mai vedem pana incepe scoala iar cand incepe nu o sa putem vb la tell, ptc tatal lui ii va lua pc-ul telefonul si nu l va lasa sa iasa afara.[Incepe al 2-lea semestru in clasa 9, e o clasa mai complicata si na..trebuie sa isi scoata note bune]
De cand il cunosc,cam de vreo jumatate de an, adica din vara a pus ochii pe mine si e un baiat de nota 10, e mereu sufletul petrecerii etc,si nu a renuntat in a ma cuceri chiar daca am avut prieten [practic fostul a fost si va fi iubirea vietii mele,stiti si voi cum e sa iubesti enorm o persoana,apoi sa fii ranit si sa nu mai poti iubi o perioada lunga]. Ceilalti baieti,prieteni cu el,m-au placut la randul lor, dar ei au renuntat numai el nu. Ma rog, am facut o paranteza mai mare.
Probema e. ce pot sa fac sa fie totu bine? Simt ca ne racim si nu prea am ce face deoarece tatal sau nu i premite sa iasa afara sa vb la tell, etc..Si chiar vreau sa mearga intre noi, pentru ca e pacat.Am ajuns atat de departe si chiar nu ma simt in stare sa o iau de la inceput cu alta persoana, chiar daca suntem niste persoane total opuse, eu tipa emo, el mascariciul grupului [ zic...]

8 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

Cica nu mai saruta cum saruta inainte....nus tiu cum e la alti baieti dar la mine cand se aduna problemele pe capul meu nu mai sunt aceeasi persoana... abia mananc ce sa mai comentez de sarutat
chestia e ca trebuie sa ai rabdare, daca va iubiti o as treaca

| neutrino a răspuns:

Partenerului trebuie sa-i oferi dragostea si bunatatea sentimentelor tale, in mod special atunci cand el trece printr-o perioada mai grea. Daca tie ti se pare cam greu, iar fluturasii deja au inceput sa-si ia zborul, atunci este timpul sa te retragi.

| sofisis a răspuns:

Se prea poate ca actiunile ci somportamentul lui sa nu aiba fix nici o legatura cu tine. In general oamenii se lasa acaparati de probleme si reactioneaza asa fara intentie sau rautate.
Ai rabdare pana ce lucrurile se vor mai linisti si atunci vei sti daca mai e cazul sa fiti impreuna.
Nu mai dispera aiurea ca nu e cazul. Confrunta-te cu probleme cand apar, nu inainte. Ce va mai place sa va aflati in povestea drobului de sare.
Si pana la urma daca nu ai mai fi cu el ce? O sa plangi o saptamana si gata. Asa e la varsta asta. Toti am trecut prin povesti dástea si iubiri dástea "eterne" laughing. Nu sunt eterne. In general dureaza cateva luni. O sa mai iubesti pana la batranete de inca cateva sute de ori.

| Cigarettă a răspuns:

Încearcă să-l înţelegi, în clasa a 9-a nu e chiar aşa uşor[ am trecut şi eu prin ea laughing ]thinking, oricum eşti sigură că este "pedepsit"? Adică ar fi o chestie ca el să fie cu altă fată şi să te facă să crezi că el este pedepsit [zic şi eu ]

| ElenaDanielaE a răspuns:

In clasa a 9 a este pedepsit in halul acesta? :o
Incearca sa-l intelegi, probabil ca tatal sau este foarte exigent! oh go on

| Sfinnx explică (pentru ElenaDanielaE):

Il inteleg foarte bine si da este politist, este o persoana mai dura, deoarece are asteptari mai mari de la el, l a pedepsit deoarece a ramas corigent la 2 materii, si eu as fi fost pedepsita la fel in locul lui...

| chyccorita a răspuns:

Incearca sa il intelegi desi iti este mai greu, vorbeste cu el intreaba-l ce se intampla cu el, daca nu cumva sa nu fie problema la tine ca inca il mai iubesti pe fostul...Dar daca intre voi este iubire si exista sentimente sincere se va rezolva totul numa sa fiti intelegatori unul cu altulwinking... Timpul le va rezolva pe toate.

| Seyko a răspuns:

Baaaa nu-mi vine sa cred ce am citit...
cum pu** mea sa iti ia tactu telefonul si calculatorul, si sa nu te mai lase sa iesi cu prietena in clasa a 9a, dao dracu de treaba.