| Danna123 a întrebat:

Buna TPU... Deci la mine e cam asa: sunt intr-o relatie de un an. La inceput vroiam sa ies cu X doar asa ca prieteni, el tot imi spunea ca prieteni nu o sa fim si daca vreau doar asta pot sa uit, pentru ca el vrea ceva mai mult… In fine am acceptat sa fim impreuna si uite ca timpul a trecut si am impinit si anul. Acum insa imi dau seama ca el nu e tocmai "jumatatea mea". Prin asta nu vreau sa spun ca nu-l iubesc. Al iubesc enorm si tin mult la el si la fiecare cearta simt ca e ultima si ma invaluie lacrimile… Deci in ciuda sentimentelor ma simt un pic confuza pentru ca stiu ca-l iubesc dar simt ca nu e pe mult timp relatia asta si simt ca nu prea ne potrivim… El insa spune ca suntem unul pentru altul..In curand vrea sa ma prezinte parintilor lui dar eu un prea vreau si deja am jumate de an de cand tot incerc sa aman intalnirea, dar maica sa insista foarte mult sa ma cunoasca…. In fine nu stiu ce sa fac, il iubesc dar simt ca relatia nu prea are viitor si in plus el are 27 si eu 18. si tot imi vorbeste de nunta copii…eu un vreau la moment nimic din astea… insa el e foarte entuziasmat…imi spune des ca el ar vrea ca eu sa fiu mama copiilor lui si ca ma iubeste foarte mult si spera cae pe mult timp ceea ce avem noi. Dati-mi si mie un sfat ca nu stiu ce sa fac si n-am idee cum va continua totul.dar stiu ca daca o sa ne desprtim o sa sufar enorm de mult pentru ca e prima dragoste la mine.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Retrage-te urgent din acest nefast joc, altfel vei regreta toata viata ta.