| Louder7 a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema si as avea nevoie de ajutor: sunt in ultimul an de liceu si m-am indragostit de o colega care este foarte populara, despre care se poate spune ca "nu este de nasul meu", dar o iubesc. Ma inteleg chiar bine cu ea, in ciuda faptului ca eu nu ma consider o persoana prea populara. Ea e genul de fata care ar putea sa aiba orice baiat iar de aceea consider ca sansele mele sunt foarte limitate. Pur si simplu simt ca nu pot sa ii spun ce simt dar totodata mi-as dori enorm sa afle. Din pacate sunt sigur ca ea nu simte acelasi lucru pentru mine si de aceea nu stiu ce sa fac. Nu as vrea sa pierd relatia de prietenie pe care o am cu ea in prezent, dar in acelasi timp nu vreau nici sa tin toate aceste sentimente doar pentru mine.

Răspuns Câştigător
| AGreatMan a răspuns:

Nu ii spune decat daca esti sigur ca te place.Pana la urma,de ce i-ai spune daca stii ca ea nu simte nimic pentru tine? S-ar ajunge la o situatie ciudata, iar daca tu zici ca te intelegi bine cu ea, probabil veti ajunge la situatia urmatoare:nu veti mai vorbi(sau ea nu va mai vrea sa vorbiti, ca sa nu iti dea sperante false). Pastreaza sentimentele pentru tine, daca nu vrei sa ii pierzi prietenia.Sau vorbeste cu un prieten de incredere. Uneori ajuta multwinking

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Din moment ce nu indraznesti sa-i dezvalui in mod direct sentimentele tale adevarate resimtite fata de ea si o iubesti doar in taina, probabil ca ea te considera si va continua sa o faca ca fiindu-i doar un prieten oarecare, mai mult sau mai putin bun, insa doar atat, nimic mai mult. Incearca sa-i dezvalui care sunt trairile tale sentimentale printrun anumit mijloc de comunicare din moment ce nu esti in stare/nu reusesti prin viu grai si vei vedea ca prietenia voastra nu va fi afectata, deoarece poti fi sigur ca au mai facut-o si altii in afara de tine si cu toate acestea chiar daca refuzurile au fost numeroase, popularitatea ei a ramas neschimbata. Incearca si tu deoarece chiar si in cazul unui refuz nu vei avea nimic de pierdut fiindca sufleteste vei deveni multumit deoarece vei scapa de chinul care-ti "perpeleste" inima. Succes.

| OldSoul a răspuns:

Deja ai pornit prost, in viata trebuie sa tintesti cat mai sus, ce daca e popula si tu nu, daca din inainte sa incerci ceva, iti spui ca nu ai sanse, este clar, e ca si pierduta.
Nu ai decat sa incerci, nu ai ce pierde, nu mai degraba risti prietenia si incerci sa-i spui ce simti decat sa traiesti o viata intreaga cu regretul de a nu fi incercat?
Poate simte si ea acelasi lucru dar nu-ti spune ca ar parea sa se roage de tine si i-ar suferi reputatia.
Incercarea moarte n-are.
Nu te multumi cu putin, tinteste cat mai sus.

| Doub a răspuns:

Fii bărbat şi cucereşte-o.

| Florentina9210 a răspuns:

Treaba asta cu ''popularitatea'' este asa de fatada. Toti suntem la fel, toti avem doua maini, doua picioare, un cap. Asta e ceva trecator. Eu zic sa mergi sa vorbesti cu ea. Poate si ea are sentimente pentru tine.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Dupa ce am vazut mai sus. e clar, nu o sa te placa. cel mai probabil o sa se distanteze usor-usor de tine. Asta e adevarul, ca te superi, ca nu happy

Fetele nu au nevoie de baieti care "le dau totul". Mai studiaza big grin

| Louder7 explică (pentru TheLoveDoctorr):

Treaba cu dinstantatul usor-usor am observat-o din pacate in ultimele doua saptamani. Si referitor la ce ai zis in ultima parte, poti dezvolta putin treaba cu baietii care "le dau totul"?

| TheLoveDoctorr a răspuns (pentru Louder7):

Ok. Ai doua secene.
Scena 1 - Baiatul vine in fata blocului la ora 2 pentru ca iubita l-a sunat.Baiatul spala vasele ca ea doar si-a departat picioarele iar ea sta la tv, o intreaba zilnica daca e bine si " nu poate trai fara ea "

Scena 2 - O duce la ceva nou ( sa se dea cu parasuta, sa calareasca, tras cu arma, etc ), ii ofera clipe noi, se contrazice cu ea iar dupa 2 zile tace din gura si dispare pentru 3 zile. Ce e in capul ei? Iti zic eu. iti creste succesul.
Imagineaza-ti un caine, ii arati o jucarie din cauciuc, e atras de ea. desigur... dar daca i-o dai in gura si i-o scuturi timp ce el o musca si dupa aia i-o iei si o arati din nou. ghice ce? Cainele o vrea, neaparat, e obsedat acum, doar jucaria aia o vede. Deci, sper sa tragi concluzii de aici happy