| ingrydutza2000 a întrebat:

deci mie imi place de un baiat care cred ca ma place(50, 60,70%) asa,deci sper sa aveti rabdare sa cititi,eu i-am zis celei mai bune prietene sa vb cu fratele baiatului de care imi place si ea l-a intrebat daca ma place acel baiat si el a zis ca da,dupaceea ea ii zisa fratelui lui ca eu il plac pe acel baiat,si se mira si dupaceea din cate auzii fratele lui ii zisa baiatului de care imi place ca il plac,si nu mai intelesai nimic,si mi-e frica sa fac primul pas,si as vrea sa o faca el da nu o face,daca stie ca imi place de el si lui ii place de mine atunci dc nu zice nimic? crying,deci credeti ca ar trebui sa ii zic eu prima? daca da imi puteti spune cum sa ii zic,stiti voi sa imi ziceti in ce fel sa ma exprim fata de el, sper sa intelegeti si sa ma ajutati, multumesc :*****

4 răspunsuri:
| gingergirl1 a răspuns:

Sunt de parere ca tu trebuie sa vorbesti cu el! Nu iti mai pune prietenii sa vorbeasa in locul tau! Nu ai nimic de pierdut, ii spui ca prietena ta a vorbit cu fratele lui despre el si probalil a aflat ca il placi si il intrebi ce parere are despre tine!
Succes.

| NoNameexd a răspuns:

Lasă rușine și orgoliul că nu faci nimic! Dacă vrei ceva cu adevărat lupți pentru el până e al tău! Calmează-te că dacă te place,sunt sigură că lucrurile o să decurgă cum trebuie, deci fă totul cu calm, vorbește cu el, bate-i apropo-uri sau mai bine îi zici direct și totul se rezolvă! Sper că te-am ajutat, multă baftă!

| Walve a răspuns:

1. CIteste mai multe carti
2. Lasa Lala-band
3. Poti sa IMPROVIZEZI!

| CrissYoaa a răspuns:

Parerea mea e ca trebuia sa-i zici TU ce ai de zis. Nu mai pune pe alti sa-ti faca treaba. :*. Daca crezi ca merita, fa primul pas, printr-un salut, o vorba buna, un sprijin sau ajutor. Nu se intampla nimic rau, daca te refuza, asta e. Doar nu te mariti cu el, nu? :*.