| anonim_4396 a întrebat:

Deci. nici nu stiu cum sa incep. straight face. sunt impreuna cu prietena mea de 1 an si ceva.,am mai avut certuri, despartiri dar cu toata astea ne iubim, adica cel putin cred ca ma iubeste, eu o iubesc si as face orice pentru ea. Faza e ca : ea a avut treaba (sau a vrut sa aiba) cu unu, da m-am bagat eu(eram impreuna) asa, si nu l-a mai bagat in seama pe ala, cel putin asa mi-a sus mie si asa cred eu. Mie mi-a spus ca nu mai vorbeste cu el si ca nu a avut treaba cu el, dar cred ca m-a mintit.Am vazut undeva ca i-a spus cuiva ca vorbeste cu ala despre nu stiu ce (nu ca vor sa nu stiu ce...niste chestii) Faza e ca mie mi-a spus ca nu mai vorbeste cu el deci m-a MINTIT, si cine stie ce au mai vorbit, ca nu am cum sa vad ce vorbesc ei 2. Voi ce ati face? Eu nu stiu, cred ca o sa ma despart de ea. Voi ce propuneti sa fac? Multumesc!

9 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Eşti prea posesiv.
Dacă ai ştii s-o ţii lângă tine, n-ar mai fi nevoie să se ducă la altul. Este şi vina ta.
Dacă vrei să se schimbe ceva, schimbă-te întâi pe tine însuţi.
O zi bună!

| anonim_4396 explică (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Tot eu sunt de vina?!? Poi frate daca iubesti pe cineva stai..si ai ochi doar pentru aceea persoana. Nu pentru toate!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca o sa ma despart de ea pentru UN TIMP*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bai frate, eu nu inteleg asta "am mai avut certuri, despartiri", te-ai despartit odata, v--ti dat a doua sansa si tot nu a mers ce tot ati lalait-o impreuna? mai rau va faceti, nu merge nu merge nene, fiecare in drumul lui ca viata e scurta si trebuie traita

| Demonull a răspuns:

As f.in gura si i as da un sut in c.u.r

| AndyLavy a răspuns:

Nu poti continua o relatie in care doar unul iubeste, si doar unuia ii pasa. daca a vbit cu ala, daca l-a cautat e clar ca nu ii pasa de ce ii spui tu sau de faptul ca ai putea afla si ti-ar rani sentimentele, deci nu -i pasa prea mult de tine, in concluzie nu te iubeste. eu zic sa o lasi, nu pentru un timp, ci definitiv. astfel de persoane nu merita atentia nimanui.

| unknøwn a răspuns:

Şi dacă tipa vorbeşte cu altul cecăcat vrei? Ai doar o relaţie cu ea. Nu o deţii. Nu e bunul tău. Poate să vorbească şi cu alţi 10 băieţi. Nu-i treaba ta. Când o să vă căsătoriţi poate să te intereseze, dar nu la modul ăsta posesiv pe care îl ai acum.

| BlakeLively a răspuns:

'Crezi' ca te iubeste? Atunci chiar va trebuie o pauza, daca increderea nu exista. Bafta!

| MissJJ a răspuns:

Simplu,femeia nu te iubeste.