| Daiana177 a întrebat:

Deci, sunt pentru prima data intr-o relatie si habar n-am cum sa ma comport.Ce ar trebui sa fac, despre ce sa vorbesc cu persoana respectiva?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Raven a răspuns:

N-ai nimic altceva de făcut decât să fii tu însăți și să încerci să nu te lași afectată prea tare de emoții.
Cât despre vorbit...ce filme ați văzut, ce gen de filme vă plac, ce cărți ați citit, ce gen de muzică ascultați, pasiunile fiecăruia, sporturi, dacă practicați ori doar urmăriți, jocurile preferate. Puteți să depănați și amintiri din copilărie dacă se ivește ocazia, ori despre rudele fiecăruia, povestioare amuzante.
În general îndrăgostiții au multe discuții puțin stupide despre ce ar face în diverse situații (dacă ai câștiga la Loto, dacă ar veni sfârșitul lumii, dacă ai fi singur pe o insulă pustie).

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Chiar la inceput ati putea aborda ca subiect de discutie probleme axate pe educatie, cultura generala, scoala, sau despre cel mai accesibil subiect si anume cel privind hobby-ul fiecaruia dintre voi. Succes!

| Plato a răspuns:

Deci ati ajuns sa va spuneti "cuplu" si inca nu stiti ce sa vorbiti? laughing Absolut fabulos.

Nu te mai gandi, spune doar ce crezi, natural, fara scenariu.
Totusi, cum e posibil sa fii intr-o relatie si sa nu ai habar macar de un subiect comun?
Aa, da, stai, nu e o relatie, sunt doi copii ce se joaca. Ma scuzi, am realizat acum.

| Daiana177 explică (pentru Plato):

Frate, vezi ti de treaba.Nici macar nu sti cati ani am, in al doilea rand, tu nu erai putin panicat si confuz in prima ta relatie? Nu te mai baga asa aiurea ca si tu ai trecut printr o prima relatie si ar trebui sa stii cum e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa cat timp e relatia asta, a 2 zi?

| Daiana177 explică (pentru anonim_4396):

Oarecum, m-am gandit ca asa e la inceput pana cand ne obisnuim unul cu altul