| anonim_4396 a întrebat:

Dupa operatie de frenoplastie cam care ar fi avantajele avand in vedere ca am nevoie se aceasta operatie?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prin frenoplastie se prelungeste cu cativa mm frenul penian adica ''ata''/''capastrul'' (in termeni populari) pentru ca astfel sa se atinga dimensiunea care ar fi trebuit sa existe in mod natural normal. In acelasi timp se prelungeste si vasul de sange care trece prin fren si are rolul/rostul de a transporta sangele care iriga pielea foarte fina a glandului si astfel terminatiile nervoase si senzorii care exista in acea piele foarte sensibila raman ''in viata'' si vor asigura sensibilitatea si excitabilitatea glandului in continuare. Multa sanatate!