| Kidfromjail a întrebat:

Doresc sa imi fac o operatie de frenoplastie (taierea atei penisului) si as avea cateva intrebari.
A mai făcut cineva așa ceva? Ce pași trebuie sa urmez? Cărei persoane trebuie sa mă adresez pentru aceasta operație? Operația se poate face și la spital sau doar la o clinica privată? Cat stau internat?
Mă puteți ajuta cu niște detalii ca sunt puțin cam in ceata având in vedere ca pe google nu am găsit nimic foarte concret!?
Operația doresc sa o fac, nu ma răzgândesc.
Mersi anticipat și sper sa mă ajute cineva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Mergi sa discuți cu un urolog care se ocupa de astfel de operații, aparent simple. Te va costa si asta depinde de prețul stabilit cu urologul. Nu stai internat pentru asa ceva.
Iti vor da un dezinfectant local cu tot cu anestezic, sa nu simti in acel loc si daca iti este frica, ti se da un calmant. Atâta tot.

| Kidfromjail explică (pentru Donsavas):

Mulțumesc foarte frumos pentru ajutor.

4 răspunsuri:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Trebuie sa discuti neaparat cu un medic, doar el te poate ajuta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca cineva si-a batut joc de tine, ca nu exista termenul ala, sau ma rog, nu in contextul in care tu ai scris mai sus,
Nu cred ca exista asa ceva. Adica cum naibi sa tai bucata aia de acolo?
Nu e o ata propriu zisa si o tai si gata.
De ce ai vrea sa te mutilezi?
Asta e, primul numar tii mai putin, da recuperezi la al doilea happy si daca nici la al doilea, la al 3-lea cu singuranta o sa tii mai mult.
Tu ai pus intrebarea aia si pe romedic? laughing)

| shrink a răspuns:

Mergi la medicul de familie, el ti da trimiterea la spital si iti spune ce si cum