| anonim_4396 a întrebat:

Dupa parerea voastra... care ar fi semnele unei iubiri sincere? Dar a unei pasiuni trecatoare?

2 răspunsuri:
| BlackheartQueen a răspuns:

Buna!
Ar trebui sa simti astfel de lucruri. Te bazezi in primul rand pe dorintele tale. Daca vrei o iubire sincera atunci vei alege persoana care vrea si arata ca vrea acelasi lucru. De multe ori te poti insela insa din comportamentul persoanei respective se pot observa unele lucruri. Daca este vorba despre o pasiune trecatoare atunci intre voi poate fi o atractie fizica sau dorinte de moment, iar in momentul in care se consuma relatia se stinge. Tu poti simti astfel de lucruri. Iti dai seama in functie de persoana, de caracterul ei si, asa cum am mai sus, de comportamentul ei. Parerea mea este ca iubirea sincera se cladeste in timp, nu intr-o saptamana de exemplu.

| DontDifferent a răspuns:

Dragostea e parsiva.