| Bianca_Alexandra_2000_nVZT a întrebat:

Buna,TPU! Dupa parerea voastra, cam care ar fi semnele ca un coleg te place?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Baieti se dau la toate fetele de care sunt atrasi sexual, tu la ce te astepti de la baiatul ala? la o relatie?

| devilshelp a răspuns:

Se uita la tine mereu, dar nu neaparat holbat, pot sa fie si priviri scurte dar dese. Incearca sa se bage in vorba cu tine din orice nimic, incearca sa stea aproape de tine (poate sa o faca si involuntar uneori). De fiecare data cand vorbeste cu tine are corpul inclinat spre tine

| Bianca_Alexandra_2000_nVZT explică (pentru devilshelp):

Cam face toate astea

| devilshelp a răspuns (pentru Bianca_Alexandra_2000_nVZT):

Daca si tu il placi atunci da-i de inteles. Flirteaza cu el, dar nu mult. Atat cat sa ii dai de inteles ca esti interesata

| Strongerthanyou1 a răspuns:

-Daca se poarta mai diferit cu tine fata de ceilalti colegi
-Cand spune o gluma prima persoana la care se uita esti tu sa vada daca ai observat sau ai ras
-Asta in unele cazuri: inainte sa vorbeasca cu tine se plimba de cateva ori in jurul tau si nu indrazneste din prima sa vina la tine
-Se uita la tine iar atunci cand observa ca ai vazut intoarce privirea in alta parte/ se uita la tine mai mult de cateva secunde in ochii tai
- Iti zambeste
-Colegii sau prietenii lui fac glume in ceea ce priveste o potentiala relatie a voastra gen: porumbeilor, indragostitilor, sau daca iti spune cineva ca te place sau te intreaba daca il placi
-Daca ceri ajutorul se ofera sa te ajute
-Incearca sa-ti imite gesturile dupa putin timp in care le-ai executat
-Vorbeste foarte mult in preajma ta/ se balbaie si nu-si prea gaseste cuvintele - aici difera dupa caz
-Cand iti vorbeste iti mentioneaza numele gen :"-Ce parerea ai de asta, Bianca?"
-"Ai facut tema, Bianca?"
-"Cat mai e pana se suna, Bianca? "
-"Am auzit ca-ti place trupa y, Bianca"
-Nu e foarte concentrat la ore daca de obicei era