| AndreeaCeMaiZici a întrebat:

Dupa urmarirea asidua a serialului Anatomia lui Grey, si nu numai, am decis sa ma fac medic. Acum intrebarea: Ce profil trebuie sa urmez ca sa devin medic? Si as mai intreba daca as putea face cariera cu facultatea facuta in Romania? (As vrea sa plec din tara dupa ce termin facultatea) Si ar fi posibil sa imi fac rezidentiatul in alta tara? Mentionez ca sunt clasa a 8a. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| BlackRose08 a răspuns:

Pai si eu am o colega care vrea sa fie medic si ea se duce pe biochimie. Dar daca vrei facultate buna sa o faci la Bucuresti, Cluj sau Timisoara happy. Si cu siguranta ar fi mai bine sa te duci in alta tara deoarece aici in tara totul e de ra*at. Si ai castiga mai bine in alte tari :* Multa bafta cu cariera ta >big grin

3 răspunsuri:
| Lexycesium a răspuns:

Profilu`de "Ma doare`n talpă ca vrei tu sa te faci medic"!

| adrisss a răspuns:

Stiinte ale naturii... faci cam 3 ore de fizica 2-3 de biologie 2-3 de chimie. etc astea 3 sunt baza.dar nu te lasa prada unor filme si eu era sa fac aceiasi greseala; mult noroc

| CBR600F a răspuns:

Buna!
la liceu ar fi recomandat profilul de stiinte ale naturii
insa nu conteaza chiar asa mult liceul, cel mai mult conteza facultatea...de ex eu sunt la profil mate-info si mai departe imi aleg medicina sau farmaciatonguewinking