| Antoniu007 a întrebat:

Dupa voi, exista dragoste la prima vedere?

Răspuns Câştigător
| Coral7 a răspuns:

Dupa parerea mea, eu cred ca da. Vara asta, in tabara, am cunoscut un baiat super dragut si de fiecare data cand il vedeam imi lua stomacul foc. Si ma gandeam la el, si inca ma mai gandesc. Faza e ca el sta in Otopeni si eu in Bucuresti. Dar asta e altceva. Nu ca as tine neaparat sa fiu cu el. Oricum revenind, da, eu cred in dragoste la prima vedere.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nici la prima si nici la ultima vedere din viata mea.

| mona a răspuns:

Pentru mine nu exista dar pentru altii probabil exista

| unknownn a răspuns:

Nu.
Eventual o atractie fizica dar nu dragoste.

| Darkus a răspuns:

Da exisita, parintii mei sau cunoscut la un bar, mama era vanzatoare iar tatal meu sofer, si el a comandat ceva de mancare, iar mama mea i-a adus comanda si au inceput sa vorbeasca si s-au indragostit, dupa o luna tata a venit din nou la ea si a luat-o la el acasa, si relatia a duraaat mult timp, deci cred ca exista! Craciun Fericit!

| raluk27 a răspuns:

Nu, la prima vedere exista doar atractie.

| Xenya a răspuns:

Daa! M-am indragostit la prima vedere de un tip si am avut o relatie de 2 ani! happy
Deci exista, din punctul meu de vedere.

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Eu il cunosteam pe actualul meu iubit de cand m-am nascut, dar parca nu l-as fi vazut in viata mea! Acum 4 ani, s-a intamplat la un party sa ne nimerim uitandu-ne fix unul in ochii celuilat, instantaneu am simtit ceva, el la fel, am zambit reciproc si am inceput sa vorbim destule lucruri. Si iata-ne, dupa 4 ani, impreuna! Dragoste la prima vedere! :X

| XyYx a răspuns:

Din punctul meu de vedere NU exista. Doar atractie la prima vedere. Degeaba iti place tie o persoana din prima clipa daca atunci cand incerci sa porti un dialog cu ea iti dai seama ca nu ai cu cine te intelege si ca suteti caractere total opuse!

| HDSeer a răspuns:

Dragostea este un sentiment puternic care, cateodata, este imposibil de controlat. Dragostea la prima vedere te poate surprinde oricand, oriunde â€" in metrou, in parc, intr-un restaurant sau chiar in blocul in care locuiesti, cand un tanar chipes inchiriaza apartamentul de langa tine.
big grin

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Nu exista asa ceva, e doar o poveste frumoasa.

| ThePerfictionIsADream a răspuns:

Daaa... Prima mea relatie a fost dragoste la prima vedere.

| Kiss4you99 a răspuns:

Da! Atunci cand iti intalnesti dragostea adevarata! Atunci o sa fie dragoste la prima vederebig grin