| stefania_1130 a întrebat:

Exista sau nu dragoste la prima vedere?

24 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Dupa parerea mea exista blushing

| SweetCandy a răspuns:

Poate exista, dar eu una nu inteleg cum poti sa te indragostesti asa din senin de o persoana fara k macar sa fii vb q ea...thinking

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu existawinkingLa prima vedere este numai o atractie, dar cu timpul poate deveni dragostewinking
Astazi il vezi, te atrage, iar peste cateva saptamani ajunge dragoste big grin

| Parintele a răspuns:

Poate atractie sexuala la prima vedere.

| albastrel a răspuns:

Nu!

| Encore a răspuns:

Sincer cred ca exista am patit si io pe prietena mea de acum am vazut o prima data in decembrie si am tinut o minte si prin aprilie am facut rost de id ul ei am vb cu ea ne-am vazut si a fost ok , acum avem 3 luni si cv si ne iubim mult , se poate spune ca a fost un fel de dragoste la prima vedere .
Deci exista blushing

| M.J. a răspuns:

Cum e mel lu alex"dragoste la prima vedere, o mangaiere, o clipa de placere..."eu nu cred.cum a sp si "nogod", poate atractie sexuala la prima vedere

| JackieSue a răspuns:

Tu ce crezi? Eu zic ca da... exista dragoste la prima vedere, dar relatyle nu sunt de durata.

| Misterious a răspuns:

Exista nu mai tot vorbiti atat.intr-adevar e mai intai chimia.aspectul fizic. dar in momentul in care se incepe o discutie cu celalat ai impresia ca il cunosti de o viata...asa ca nu vorbiti fara sa stiti.

| Delia a răspuns:

Poate simpatie, atractie, admiratie. Daca abia ai cunoscut o persoana, nu poti spune ca o si iubesti.Eu asa consider. Iar dragostea se bazeaza pe ceva mult mai solid decat o prima vedere.

| Moneyandfame a răspuns:

Exista penetrare la prima vedere.

| dyav0litza a răspuns:

Asta numai u poti so sty daca o simti

| :*:*Dya:*:* a răspuns:

Daa existawinking

Dar de multe ori ai ocazia sa te inseli in privitza luisad

| cîrne a răspuns:

Pt mine nu, is miop

| ryxize a răspuns:

Exista, dar nu dureaza...

| starchewer a răspuns:

Poate sex la prima vedere... dragoste... ai sa inveti mai tarziu ca totul se rezuma la un scop... bine intentionat sau nu... dar nu cred ca e dragoste...

| Danutsa. a răspuns:

Nu cred straight face

poate exista. dar dragostea se naste in timp happy

| marry a răspuns:

Eu zic ca dawinking

| lisa_5170 a răspuns:

Am auzit la cineva cica. dragoste la primul hi5rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intimpla ca in toate ale lumii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista...

| martensica a răspuns:

Nu ar trebui sa ai nici un dubiu legat de dragostea la prima vedere, fara dar si poate ea exista, problema este ca e ceva rar si in cele mai multe cazuri nu este reciproca.

| rapprey a răspuns:

Depinde de persona.
~pentru unele persone dragoste la prima vedere inseamna atractie la prima vedere.
~exemplu: la o petrecere(sau alte feluri de intalniri)un baiat observa o fata.acesta il observa si ea si daca cei doi se privesc in ochi unul pe celalalt pentru cateva secunde se indragostesc pur si simplu. dragoste la prima vedere

| anamaria333 a răspuns:

Da exista categoric .iti voi explica eu cand eram mai micuta nu mai spun varsta dar eram in scoala si .nu-s cum am intalnit un baiat si de cati ani eram eu in scoala nu am mai vz baiatul ala vreo data si cand l-am vaz pe; log m-am indragostit ii visam noaptea ma gandeam numai la el dar numai la el...eu stau sa ma gandesc daca esista dragoste nu la prima vedere (())