| anonim_4396 a întrebat:

E cam complicat la mine credthinking! Plac un baiat, mai mic ca mine cu 1 anisor! Nu e problema asta zic,se comporta ca un copil cica pentru ca nu a avut niciodata prietena! Nu stiu ce sa zic,as vrea sa cred ca ma place mi-e si jena sa il intreb chestia asta,pentru ca recunosc mi-e frica de raspuns! Mi-e frica ca e negativ si am sa sufar! Mi-a dat de multe ori de inteles ca m-ar placea dar tot timpul am cateva semne de intrebare,adica vorbeste cu mine s-a oferit sa ma conduca acasa,ma ia de mijloc aproape de fiecare data cand ma vede,ma priveste lung dar mi-e frica ca gesturile acestea sunt doar asa la misto! Si e timid cateodata si cred ca de la timiditatea aia spune lucruri gresite,cred eu! Nu stiu cum sa fac sa il intreb si sa para treaba serioasa, sa nu ma ia peste picior! Deci, heeelp!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e complicat,tu te complici.
Esti mai mare decat el,lucrul asta il complexeaza puternic si,oricate gesturi clare ar face,nu se poate hotari sa-si ia inima in dinti sa-ti marturiseasca ceva.
Asa ca tu ai rolul principal,aici!
Ca sa nu te faci de ras,poti s-o dai pe gluma,cand te-o lua de mijloc sau te priveste lung,tranteste-i si tu,razand,zambind,ceva de genul "te porti de parca m-ai place,ti-e rusine sa mi-o spui,ce ai?".
Si gata.
Fii sigura ca se va bloca,tu continua totusi pe aceeasi tema, spune-i ca ai observat toate gesturile lui si tot interesul lui pentru tine, daca are ceva sa-ti spuna ar fi binevenit si ar lamuri lucrurile.
Si se va debloca si el la un moment dat.
Acum, vizualizeaza scena cu ochii minti, pregateste-ti mica reprezentatie si pe cai!
Bafta!

7 răspunsuri:
| Yuliadlke a răspuns:

Pai daca zici ca cate o data e timid nu cred ca e doar la misto laughing, si daca chiar il placi asa de mult fi tare si spune-i happy decat sa ti in tine mai bine spune-ihee hee in viata trebuie sa treci peste toate kiss

| Azµre a răspuns:

Ia-l tu tare și vezi cum reacționează! Spune-i că vrei ceva serios!

| Forev3rAlone a răspuns:

Scumpo, daca nu te duci sa ii spui ca-l placi, ca sa vezi si ce spune el, o sa pierzi ocazia si o sa ramai doar cu regretul!
Daca il intrebi, exista doua posibilitati:
1-Te place si el, si o sa fiti fericiti.
2-Nu te place si o sa suferi.
Dar daca nu ii spui, o sa treaca anii si o sa ramai cu regretul ca nu l-ai intrebat.
Daca il intrbei, poate si sa te placa. Daca nu-l intrebi, timpul o sa treaca si chiar daca te placea, tu nu aveai de unde sa stii.
Asa ca, go on!
Curaj! :*

| LuMix a răspuns:

Eu cred sa asteti pana creste putin pana cand nu o sa se comporte copilaros si atunci sa-i spui

| kiduţa18 a răspuns:

Probabil este copilăros şi îi este frică să facă primul pas din moment ce nu a avut nicio prietenă. Din ce ai povestit tu şi mie mi se pare că-i place de tine, dar nu ştie cum să-şi exprime sentimentele. Întreabă-l ce simte direct, pentru că aşa-i mai bine. Poate nu-i destul de matur să-şi exprime sentimentele.

| Alexaaxc a răspuns:

N-a avut nicio prietena si e mai mic, poti sa ii spui ca il placi sau poti s aincerci sa te apropi de el si sa fi o persoana de incredere, poate asta l-ar determina sa faca el pasul cel mare.

| Andreeeaa1999 a răspuns:

Incerak sa-l ntrebi si-l abordezi incet...fiecare baiat se sperie de intrbearea asta ma placi sau uni chiar asteapta sa fie intrebati da eu sincer eu zic sa-l intrebi cat nu e prea tarziu ..chiar daca raspunsul e negativ uh incerk sa faci raspunsul sa fie afirmativ..si app nu conteaza varsta iubesti cand vrei faci ce vrei. poate lui ii e frica sa te intrbe acest lucru dar uh ia-ti inima in dinti si spune-i ce simti pentru el.