| bombonik_2309 a întrebat:

E legat de intrebarea : http://www.TPU.ro/......-dragoste/
Aseara am fost la intalnire la el acasa, ne-am simtit grozav, am privit un film, etc. L-am intrebat despre prietena mea cea mai buna, daca a fost ceva intre ei, si mi-a spus ca nici macar n-au fost impreuna, si ca o cunoaste de cand ma cunoaste pe mine. Si n-a fost nimic intre ei, mai mult ca sigur si ea e indragostita de el. Cand am plecat de la el, in fata blocului meu, am gasit-o pe "prietena mea" care s-a luat de mine. Mi-a zis ca eu n-am ce cauta in viata lui, ca ea e indragostita de el mai tare de cat sunt eu. Si m-a facut in toate felurile posibile.
Nu pot sa cred, persoana pe care o consideram cea mai buna prietena, uitati ce-mi face, si mai spunea ca cica daca ma despart de iubitul meu, mai mult ca sigur ea o sa fie cu el. Am intrebat-o ce prieteni o sa mai ai tu? Si ea cica n-are nevoie de prieteni, ea o sa lupte pana la capat sa-l aiba pe Darius(iubitul meu).
Intrebarea mea e : Ce credeti despre aceasta intamplare? Ar trebui sa ma impac cu "prietena mea"?
Vreau sa aud parerea voastra :)

Răspuns Câştigător
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Mai mult ca sigur nu e o prietena adevarat, nici macar amica.
Daca era o prietena buna te intelegea si te respecta.Nu trebuia sa intervina in relatia voastr un baiat.Ti-am citit si celelalte intrebari si din cate am inteles ea a inceput,iar tu nu avai de unde sa stii ca il place si e indragostita de el.Tu nai gresit cu nimic.
Las-o sa "lupte",nu o baga in seama, vezi-ti de treaba ta si incearca sa fii cat mai calma, daca ea te jigneste arata-i ca nu-ti pasa! O sa se potoleasca.Si daca se baga intre voi ar trebui sa vorbeasca Darius cu ea, sa-i explice ca el pe tine te place nu pe ea!

5 răspunsuri:
| AnGeL a răspuns:

Eu una nu as mai considera-o o buna prietena pentru ceea ce a facut
daca intr-adevar il iubesti pe daryus eu zic ca nimic nu ar trebui sa va stea in cale
sper ca te-am ajutat
daca mai ai si alte intrebari mai secrete poti sa imi trimiti un mesaj privat

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Nu iti este prietena,cum sa iti spuna asta!?
Doamneee o lipeam de blocul ala,[-x,dooamneee,tu continua cu Darius,nu te lua dupa ea,si ar trebui sa vb cu el sa ii spui ce s-a intamplat,vezi ce zice,e posibil de fapt chiar o sa se implice fata asta in relatia voastra, asa a fost si la mine, se baga una in toate si din cauza asta ne-am certat rau...Nu iti e prietena!

| LifeIsAJoke a răspuns:

Ei bine eu cred ca nu iti este prietena adevarta si ca ar trebui sa inteleaga, ca Darius te place pe tine si nu pe ea.Probabil cu timpul o sa ii treaca si poate chiar veti rade de asta.Acum tu trebuie sa fii fericita cu el si poate ea va intelege ca va iubiti.

| ExTaZy a răspuns:

Vorba lu' Hellenne. Si eu as fi lipit.o de blocul ala happy Prietena adevarata, ce sa mai [-x

| edytzu_2389 a răspuns:

Eu cred ca mai putini prieteini falsi e mai bine vorba aia "doamne aparama de prieteni ca de dusmani ma apar singur" big grin