| anonim_4396 a întrebat:

Bună,TPU! :**

E o poveste lungă. Anul trecut am fost 5 luni cu un băiat, dar când a început vacanţa de iarnă ne-am despărţit.Nu ne-am certat, dar nu mai ştiam nimic de el.Se făcuse nevăzut pt toată lumea.Crezand că şi-a găsit pe altcineva, din răzbunare mi-am făcut un iubit şi relaţia a ţinut 4 luni. După ce m-am despărţit de acest tip,am luat legătura cu primul într-o seară,pe facebook.El m-a întrebat dacă mai sunt cu acel băiat,nu ştiu de unde ştia că aş fi fost ci cineva, şi i.am zis că nu.Pentru că îl iubeam foarte mult, am acceptat să ne împacăm.La început totul era superb.Mă simţeam iubită şi protejată.Îl adoram,era mai presus decât orice pt mine.S-a întâmplat să mă şi culc cu el, eu fiind virgină.Am început să ţin şi mai mult la el.Apoi se comporta foarte ciudat. Vorbeam odată la 3-4 zile,când mă căuta el pt că eu aveam prea mult orgoliu să îl mai caut. Discuţia noastră era un ce faci?, eşti bine? şi te iubesc! sad În astea 3 luni şi jumătate cât am mai fost împreună eram în stare să accept orice.Îl iertam pt orice.Şi el făcea la fel.Într-o seară şi-a pus într-o relaţie cu un facebook fals şi a stat aşa o săptămână.Nu ne-am vorbit atunci.M-a căutat după ce şi-a scos relaţia şi mi-a zis că vrea să vorbim.Mi-a zis că el va pleca câteva luni în altă ţară şi trebuie să ne despărţim,adică în de sensulcă nu ne mai putem vedea.M-am gândit că minte pt că era prea dintr-odată asta cu plecatul.Mă întreb şi mă gândesc că a făcut ceva sau are probleme. Ştiu că a ţinut la mine şi până la urmă oricui îi convine să aibă pe cineva la care să se ducă oricând nu îi e bine,adică la mine.Şi-a închis şi conturile pe site-urile de socializare, iar telefonul îl vânduse cu 2 zile înainte să ne certăm.Nu pot să mai stau fără el, îl simt lângă mine parcă.Nu pot să îmi fac altă relaţie pt că mă gândesc la el.Ce să mai fac? :'(

3 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

Am timp de citit! moah, pai vad ca tu una il iubesti, dar daca si el te iubea, nu lasa un mod de a comunica? de a mentine vie relatia chiar daca ar fi plecat? uuhhh eu zic ca ar trebui sa treci peste acest lucru, este dureros pentru ca i'ai dat ce ai avut mai de pret, dar totusi daca el a ales sa plece? nu te umili si tine capul sus, are balta peste, si cu timpul vei realiza ca poate nu merita atata atentie!

| SkyPilot a răspuns:

Sa incerci sa il uiti. Asa este cu plecatul, se intampla dintr-o data, probabil ca nu te minte. Iar daca te minte, vrea sa scape de tine. Oricum, din ce povestesti baiatul nu tinea prea mult la tine. Cand ai sentimente pentru cineva nu dispari cu zilele sau cu lunile.

| Țoglă a răspuns:

Timpul le rezolvă pe toate.